Надал отново победи Колшрайбер и се класира за третия кръг в Рим

Internazionali BNL D’Italia, II кръг
Рафаел Надал – Филип Колшрайбер 6-3 6-3

Седемкратният шампион в Рим Рафаел Надал се класира за третия кръг на тазгодишното издание на Internazionali BNL D’Italia, след като се наложи над Филип Колшрайбер с 6-3 6-3. Така световният №5 постигна 13-а победа от 14 мача с германеца, а в третия кръг ще играе с Ник Кирьос, срещу когото има отрицателен баланс – 0-1 победи след 7-6(5) 5-7 7-6(5) 6-3 за австралиеца на Уимбълдън 2014.

Бившият №1 проби в осмия гейм на първия сет, след което отрази точка за пробив и спечели подаването си, за да запише частта на сметката си след 35 минути игра.

В четвъртия гейм на втория сет след форхенд по обратния диагонал в аут на Надал стана 0-30, но испанецът показа отлична техниката на мрежата, за да намали напрежението, след което спечели подаването си за 2-2.

В следващия гейм Рафа притисна световния №26 стигна до пробив, като спечели мощна размяна от дъното на корта с печеливш бекхенд по правата.

Радостта му обаче не трая дълго, след като Колшрайбер стигна до моментален рибрейк. Рафа имаше шанс за нов пробив, но германецът го отрази с хубав сервис. С невероятен ретур Надал стигна до още един брейкбол и този път успя, завършвайки от бекхенд воле.

При 3-5 Колшрайбер поведе с 40-0, но последваха няколко грешки от ракетата му и подари на Рафа мачбол, от който испанецът се възползва.

В испанската среща от четвъртия ден Давид Ферер постигна двусетова победа над Гийермо Гарсия-Лопес с 6-4 6-3 за час и половина игра и ще играе с Лука Пуи.