Надал с двусетова победа над Гранойерс на старта в Барселона

Barcelona Open Banc Sabadell, II кръг
Рафаел Надал – Марсел Гранойерс 6-3 6-2

Осемкратният шампион Рафаел Надал запази стопроцентовия си баланс срещу Марсел Гранойерс и след успех 6-3 6-2 се класира за третия кръг на Barcelona Open Banc Sabadell. Това е четвърта победа от четири мача за Рафа над сънародника му. Надал вече има 44 победи и три загуби в каталунската столица, а в следващия кръг ще играе с друг испанец – Алберт Монтенес.

Мачът започна с два оспорвани гейма, които посрещащите спечелиха, след което световният №5 поведе с 3-1 и затвърди.

След бекхенд в аут топ поставеният поведе с 5-2 и бе само на един гейм от спечелване на първия сет. Първите две точки в осмия гейм Рафа спечели с успешни атаки на мрежата, последва грешка от форхенд на първия в схемата, а уинър от форхенд по правата Надал стигна до сетбол. при който световният №50 не можа да върне ретура в игра.   Надал стигна до ранен аванс във втория сет, а в третия гейм дръпна с 0-40. Роденият в Барселона тенисист обаче не се предаде – отрази трите брейкбола, а малко по-късно спечели размяна от основната линия и задържа подаването си. Надал поведе с още един пробив за 5-2 и си осигури шанса да сервира за мача.   Подкрепян от публиката Гранойерс се бори, но Надал поведе с 40-15 след успешна атака, завършила на мрежата. Бившият №1 не успя при първия мачбол, но при втория след грешка на съперника му мачът приключи.   Надал завърши с 69% вкаран първи сервис и 76% спечелени точки при него, 18 уинъра и 20 непредизвикани грешки срещу 12/26 за Гранойерс.

Зверев си подари трисетова победа над Белучи за рождения ден, Фонини и Колшрайбер също с победи