Раонич дебютира с победа в Делрей Бийч, следва мач с Чорич

Delray Beach Open, първи кръг

Милош Раонич – Тим Смичек 6-1 6-4

Милош Раонич, който е тенисистът с най-висок ранкинг, взел участие в турнира в Делрей Бийч за 25-годишната му история, стартира с дебютна победа над Тим Смичек 6-1 6-4.

Световният №4 почна да бомбардира от сервис от самото началото и записа гейм на нула. В следващата част показа намерение да приключи бързо с квалификанта, стигна до брейкбола и го материализира – 2-0.

При 15-15 в четвъртия гейм 164-ият в света прати форхенд в мрежата, а после пресили удара си и трябваше да отразява нови два брейкбола. На първия канадецът не се възползва, но го стори след това за 4-0 гейма.

Американецът сервираше при 0-5, за да се отърве от „геврека“, но началният му удар определено не работеше в негова полза. Все пак, голяма роля изигра и отпускането на топ поставения играч, който при 5-1 и 40-0 завърши с отлично изградена атака и воле уинър на мрежата – 6-1.

Миналият през пресявките тенисист видя, че дяволът не е толкова черен след почивката, когато започна със сервис гейм на нула, а след това поведе 40-15 от посрещане. Опонентът му отрази първата опасност с ас, а после реутр в аут имаше цената на дюс. Канадецът спаси и нов брейкбол преди да изравни – 1-1.

В следващите части Смичек показа, че има силите да окаже някакъв отпор или поне да накара безспорния фаворит да се потруди.

В деветия гейм 29-годишният тенисист вкара отличен сервис, но сбърка протоколна топка след блок ретура на съперника си при 30-30. На брейкбола Раонич излезе на мрежата, където игра няколко прекрасни стоп волета, но продължи да е уязвим, съперникът му обаче реши да приключи разиграването с лоб, което се оказа грешно решение – 5-4.

С ас №9, №10 и ретур в мрежата канадецът си осигури 3 мачбола, като реализира първия с форхенд уинър в средата на корта.

Във втори кръг той ще играе с Борна Чорич. Хърватинът отстрани Сантяго Хиралдо 6-2 6-3. В по-ранните срещи Джак Сок победи Раду Албот 6-4 7-6(2), Стив Дарси отстрани Бърнард Томич 3-6 6-1 6-4, Дъстин Браун отпадна от Гийермо Гарсия-Лопес 3-6 3-6. След два тайбрека срещу Доналд Йънг от основната схема отпадна и Иво Карлович 6-7(5) 6-7(3)

Тръпнеш ли да разбереш кой ще стане новият шампион в Делрей? Виж коефициентите на bet365.com