Раонич „отстреля“ Томич и ще играе 1/2-финал в Истанбул

ТEB BNP PARIBAS ISTANBUL OPEN, 1/4-финал
Милош Раонич – Бърнард Томич 7-6(4)  7-6(6)

Сякаш по навик, Милош Раонич победи Бърнард Томич със 7-6(4) 7-6(6), записвайки пета победа над този съперник  и повеждайки в общия баланс с 5-0, като успехът му осигури и място сред най-добрите четирима на турнира в Истанбул. Канадецът доминираше през цялото време и завърши с 25 аса на сметката.

В третия гейм дойде първият брейкбол в мача, когато при 30-30 Томич не реагира успешно на форхенд по обратния диагонал на съперника и пласира бекхенд слайс в мрежата. Канадецът обаче избърза на следващата точка и пресили форхенд по правата, а до нова възможност така и не стигна – 1-2.

В следващите няколко части и двамата подаваха успешно, като 40-ият в света търсеше предимно бекхенда на опонента си, докато Милош просто търсеше къде му е най-комфортно да пласира топката и бомбардираше без да се замисли – 5-5.

Ас №10 на канадеца му донесе преднина от 40-15 в дванадесетия гейм, а нова директна точка вкара сета в тайбрек. Там двамата си размениха полетата при 4-2 в полза на Раонич, който с началния си удар обезсърчи опонента си и завърши с 13 аса, 77% спечелени точки на първи сервис и 7-6(4).

Сценарият след почивката не се промени, като бомбардировките на Милош Раонич продължаваха, докато съперникът му само се опитваше да отгатне къде канадецът ще пласира началния си удар, но и това не му се получаваше.

Ас №22 с 222 км.ч донесе сервис гейм на нула за 6-ия в света, който поведе 4-3, а изгледите тенденцията в мача да се промени изглеждаха минимални – 4-3.

Стигна се обаче и до първия брейкбол, който Раонич трябва да отразява в хода на целия турнира, след като изостана 30-40 в деветия гейм. Ретур в аут обаче лиши австралиеца от възможността, а той така и не наказа колебливата игра на съперника до края – 4-5.

Нов тайбрек реши и втория сет, като след серия от 6 поредни минибрейка до 3-3, двамата стабилизираха играта си, но при 7-6 точки предимство Раонич проби и си осигури победата 7-6(6).

В спор за място на финала Раонич ще играе с Виктор Троицки, който поведе 6-2 в първия сет срещу Ласло Джере, а при 2-3 във втория опонентът му се отказа.