Рожденикът Робредо започна успешно в Ещорил. Андерсън също преодоля I кръг

Millennium Estoril Open, първи кръг
Томи Робредо – Евгени Донской 6-3 6-2

Топ поставеният на турнира в Ещорил Пабло Кареньо Буста научи името на първия си съперник, след като Томи Робредо регистрира чиста победа над Евгени Донской 6-3 6-2 в първи кръг от основната схема. Испанецът си поднесе добър подарък за рождения ден, след като на днешния 1 май навърши 35.

В началото на двубоя и двамата тенисисти бяха солидни, когато подават, и не допускаха съперника да взима инициативата.

Първи признак на слабост показа руснакът, който в шестия гейм изостана 15-40, след като до този момент безгрешно провеждаше сервис геймовете си. Опитният му съперник не се нуждаеше от втора покана и материализира още първия брейкбол за 4-2.

В напрегната следващата част Робредо положи максимални усилия и затвърди пробива, с което осъществи и контрол върху сета. До края испанецът продължи със солидната си игра и поведе 6-3.

За разлика от Робредо, Евгени Донской не съумя да задържи за по-дълъг период нивото си на представяне и още в откриващия гейм след почивката допусна пробив, а после не взе точка от посрещане – 0-2.

Ранният пасив сякаш обезвери 95-ия в света, който така и не успя да се мобилизира, а в петия гейм опонентът му осъществи двоен брейк за 4-1, с който направи доиграването протоколно 6-1.

Представителят на домакините Гастао Елиаш преодоля Малек Джазири в три сета 6-4 3-6 6-3 и във втория кръг ще играе с Беноа Пер или Николас Алмагро.

Кевин Андерсън надделя с 6-2 6-3 над квалификанта Салваторе Карузо и за място на четвъртфиналите ше се изправи срещу Кайл Едмънд или Жоао Домингеш.