Серията на Федерер от поредни спечелени сетове свърши, но Маестрото отново победи

Rogers cup, 1/8-финал
Роджър Федерер – Давид Ферер 4-6 6-4 6-2

Роджър Федерер направи обрат срещу Давид Ферер и го победи с 4-6 6-4 6-2 в 1/8-финален двубой от Мастърса в Монреал. Испанецът сложи край на серията на Маестрото от 32 поредни спечелени сета, но в общия баланс вече изостава с 0-17 победи.

33-ият в света даде заявка, че ще създава проблеми от самото начало, като още в първото подаване на Роджър изпусна 4 брейкбола. Швейцарецът не успя да се поправи и когато отново бе зад основната линия, за да подава, предаде сервис гейма си – 1-3. Ферер затвърди в част, минала през дюс, а после извади тежък седми гейм, в който заличи пасив от 0-40 – 5-2.  Федерер върна брейк за 4-5, но за втори път в сета допусна пробив и изостана – 6-4.

Световният №3 дръпна 2-0 след почивката, но до четвъртия гейм испанецът се върна в частта – 2-2. Роджър обаче реализира нов брейк за 3-2, който този път затвърди без да отпуска точка. Ферер не спря да се бори и отрази сетбол за 4-5, а в десетия гейм имаше две поредни топки за връщане и на втория пробив, но се провали – 4-6.

В решителния трети сет Маестрото рализира ранен пробив на 15, който затвърди. Ферер продължи да опитва до последно да върне пробива, но усилията, които положи от посрещане, му костваха достатъчно концентрация и енергия на собствен сервис. В седмия гейм Давид навакса пасив от 30-40, но после се изправи пред нов скрит мачбол, който опонентът му материализира. При 5-2 Роджър сервираше за победата и я постигна – 6-2.