Шаповалов смрази Кирьос и ще се изправи срещу Григор в Торонто

Rogers cup, I кръг
Денис Шаповалов – Ник Кирьос 7-6(3) 3-6 6-3

Григор Димитров научи името на следващия си съперник на Rogers cup в Торонто и това ще 17-годишният Денис Шаповалов. Канадецът зарадва местните фенове с шокиращо 7-6(3) 3-6 6-3 над Ник Кирьос, което е първа ATP победа за юношеския шампион на Уимбълдън.

Кирьос вчера заяви, че през последните дни играе повече „PokemonGo“, отколкото тенис, но въпреки това едва ли някой е очаквал, че той ще намери начин да загуби от световния №370. Шаповалов обаче още в първия гейм на мача показа, че е готов за битка, като се върна от 0-40, за да удържи подаването си. В следващите минути двамата сервираха изключително стабилно и логично се стигна до тайбрек, в който канадецът се изстреля напред с аванс от 5-0 точки и го затвори със 7-2 т.

Кирьос още не се беше възстановил от шока и след почивката му се наложи да отрази цели 4 брейкбола, за да поведе с 1-0, а макар да проби за 2-0, загуби следващото си подаване и резултатът бързо стана 2-2. Австралиецът все пак издебна съперника и удари за 5-3, след което рестартира двубоя на свой сервис. Шаповалов обаче потегли в решаващия сет с аванс от 3-0 гейма, който съхрани и си подсигури мястото във втори кръг.

„Ник е невероятен тенисист и е в Топ 20, а може би е и бъдещ №1 – каза канадецът. – Така че очевидно не очаквах да победя, но пък се борих за всяка точка и резултатът днес беше прекрасен. Обичам големите кортове, обичам да впечатлявам хората. Да играя на Централния корт беше изключително забавно.“