Шеста поредна победа за Дел Потро и мечтата за Лондон е жива

Swiss Indoors Basel, втори кръг
Хуан Мартин дел Потро – Жулиен Бенето 6-4 6-4

Шампионът от Стокхолм Хуан Мартин дел Потро записа втора победа в Базел, след като надигра Жулиен Бенето в мач от втори кръг с 6-4 6-4. Така аржентинецът запазва надеждите си да се класира на финалите на АТР в Лондон, като му помогна и поражението на Пабло Кареньо Буста по-рано през деня от Диего Шварцман, което означава, че ако Дел Потро стане шампион на Swiss Indoors Basel, ще измести испанеца от осмата позиция в годишната ранглиста.

Световният №93 показа колебание още в първия гейм и се изправи пред точка за пробив, но все още най-добрия си ритъм не бе намерил и Кулата от Тандил, така че до пробив не се стигна.

До шестия гейм подаващите комфортно играеха и не даваха на съперника шанс да мисли за нещо по-сериозно.

В седмия гейм французинът изпусна геймбол при 40-30, а после спаси и два брейкбола. Впоследствие се изправи пред трети, като в следващото разиграване опита сечен бекхенд по правата, но топката намери мрежата – 3-4.

Дел Потро затвърди на 15, а при 5-4 сервираше за сета, като с началния си удар не даде на Бенето да играе през повечето време, поведе 40-15 и материализира втората точка за приключване – 6-4.

Световният №19 започна по-силно и втория сет, като в откриващата част стигна до два брейкбола, но ги пропусна. В шестия гейм световният №19 пък запази психологическото си преимущество, след като в спаси точка за пробив – 3-3.

Това позволи на Хуан Мартин да е по-настойчив в края и да играе по-освободено.  В деветия гейм Бенето му предостави скрит мачбол, а с непредизвикана грешка след това предаде гейма – 4-5.

При този резултат Дел Потро сервираше за място в трети кръг. Изостана 0-15, но с три точки без да влиза в разиграване дръпна 40-15 и материализира първия мачбол – 6-4.