Шварцман спаси мачбол и заслужи полуфинал срещу Делбонис в Истанбул

TEB BNP Paribas Istanbul Open, четвъртфинали
Федерико Делбонис – Алберт Рамос 7-6(6) 6-4

Федерико Делбонис показа страхотна защита и много търпение и изтръгна успех със 7-6(6) 6-4 срещу Алберт Рамос в изключително равностоен и оспорван четвъртфинал на TEB BNP Paribas Istanbul Open.

Двамата клей специалисти си размениха по един пробив в началните два гейма на мача, след което сервиращите доминираха. Единствено при 3-4 Рамос трябваше да спасява два брейкбола, но испанецът се справи и скоро дойде време за логичния тайбрек.

Тенисистите продължиха да се движат като скачени съдове в резултата до 6-6, но в крайна сметка Делбонис демонстрира по-голямо самочувствие и взе сет аванс след 8-6 точки. Рамос потегли след почивката с нулев сервис гейм и беше по-агресивният от двамата тенисисти, но пропусна своя шанс при 2-1, когато имаше три брейкбола.

В следващите минути Делбонис заздрави защитата си и при 4-4 си осигури два шанса за пробив след бекхенд в аут на испанеца. Още при първата възможност аржетинецът дръпна спусъка с форхенд уинър и щеше да сервира за мача при 5-4. Делбонис нямаше как да пропусне подобен шанс и затвори мача с рутинен гейм на 15.

Диего Шварцман – Дамир Джумхур 5-7 7-6(4) 6-2

Съперник на Делбонис ще е Диего Шварцман, който продължи да впечатлява в Истанбул и след като елиминира №1 в схемата Бърнард Томич в предишния кръг, сега направи и обрат за 5-7 7-6(4) 6-2 срещу Дамир Джумхур.

Аржентинецът определяше ритъма на първия сет, само че на два пъти изпусна пробив аванс до 4-4 и позволи на съперника му да открадне частта с късен брейк за 7-5. Двамата тенисисти отново си размениха четири брейка след почивката, а Шварцман се измъкна от мачбол при 5-6 и рестартира битката със 7-4 в тайбрека.

Джумхур удари подаването на аржентинеца в самото начало на решителния сет и дори затвърди за 2-0, само че Шварцман изригна със серия от шест поредни гейма и заслужи победата.