Тийм се справи рутинно с китаец и ще играе с Рамос-Винолас в Ченгду

CHENGDU OPEN, II кръг

Доминик Тийм – Ди У 6-4 6-4

Поставеният под №1 в основната схема на турнира в Ченгду Доминик Тийм записа рутинна победа над китаеца Ди У 6-4 6-4 за час и осем минути, въпреки че стартира мача без да бъде достатъчно фокусиран.

Австриецът изостана 0-2 гейма на старта, но това го накара да се мобилизира и да направи необходимото, за да не влошава ситуацията си излишно. Тийм бързо намери играта си, върна брейка, после материализира втори и не предостави инициативата на опонента си до края – 6-4.

След почивката двамата записваха бързи сервис геймове и нещата отиваха към тайбрек. Тийм обаче реши да атакува в последния момент и дръпна 40-0 в деветия гейм, материализирайки още първия шанс  – 5-4.

При 30-30 в последната част китаецът дръпна спусъка от ретур, но не намери очертанията на корта. В следващото разиграване пък пресили форхенд и отново прати топка в аут, осигурявайки победата на Тийм.

Австийският тенисист ще се изправи срещу Алберт Рамос-Винолас, който преодоля Йен-Хсун Лу 7-6(4) 3-6 6-4. А победителят от тази двойка ще игра срещу Григор Димитров или Диего Шварцман.