Тийм все още не е в оптимална форма, но победи Бедене. Отпадна и последният испанец в Доха

Qatar Exxon Mobil Open, втори кръг
Доминик Тийм – Аляж Бедене 7-5 6-4

Доминик Тийм все още е в търсене на оптималната си форма, но все пак успя да се наложи с чиста победа над Аляж Бедене 7-5 6-4 в мач от втори кръг на турнира в Доха. Топ поставеният в турнира игра по-добре в големи периоди от двубоя, но така и не наложи контрола си.

Световният №5 се опита от самото начало да налага ритъма в разиграванията, а в четвъртия гейм стигна и до първи брейкбол, възползвайки се от ниския процент вкаран първи сервис на съперника (23%). На точката за пробив австриецът се възползва и поведе 3-1.

Тийм сервираше за затвърждаване и почти не даде шанс на словенеца да влезе в разиграване – 4-1. В седмия гейм обаче Бедене осъществи рибрейк, а в десетия отрази три сетбола на свой сервис – 5-5.

Доминик си гарантира поне тайбрек с подаване на 15, но до дълъг гейм не се стигна, след като проби в края – 7-5.

Тийм продължи да показва ниска ефективност на брейкболите (2/8) и във втория сет, като изпусна три в първото подаване на Бедене – 1-1. Световният №5 обаче не даваше шансове на опонента си в подаванията си, показвайки разнообразен начален удар, който му гарантираше бързо взети сервис геймове.

С наближаването на заключителната част се увеличиха и грешките на двамата, като до 4-4 Тийм спаси два брейкбола, а Бедене – 5. При 4-5 словенският тенисист сервираше за оставане в мача, но не се справи – 4-6.

Междувременно, в основната схема на Qatar Exxon Mobil Open не останаха испанци, след като Фернандо Вердаско отстъпи на Андрей Рубльов 4-6 6-3 4-6, а Фелисиано Лопес загуби от Мирца Башич 4-6 6-7(2).

Борна Чорич победи Николоз Басилашвили 6-1 6-3, а Петер Гойовчик надигра Матео Беретини 6-2 6-2.