Тийм потегли успешно във Виена след победа над Рубльов

Erste Bank Open, първи кръг
Доминик Тийм – Андрей Рубльов 6-4 6-3

Доминик Тийм започна успешно у дома с победа над Андрей Рубльов с 6-4 6-3. Австриецът премина първи кръг във Виена след час и двадесет и две минути игра и продължава в опитите си най-после да се представи успешнно на родна почва.

Поставеният под номер две в турнира започна пръв на сервис, като взе подаването си на 30, а след това бързо получи възможност да увеличи аванса си, достигайки до брейкпойнт. Рубльов го спаси, но когато се стигна до втори, резултатът стана 2-0.

Доброто начало на Тийм не просъществува дълго, след като Рубльов върна брейка и то без да дава точка на съперника си. Руснакът не спря дотам и след лесен собствен гейм, отново натисна на чуждия. Двамата преминаха през няколко дюса преди той да получи възможност да постигне обрат в сета. Не му трябваше втора – 2-3.

Тийм реагира на това изоставане по сходен начин, на този, по който реагира и Рубльов, когато се оказа в губеща позиция. Бърз рибрейк на 15. Последваха три гейма, в които сервиращите се справяха по-добре и не даваха шансове на противника си.

Така се стигна до 4-5, Рубльов трябваше да се бори за оставане в сета. Не взе нито една точка и австриецът затвори първата част при 6-4.

Вторият сет започна по-спокойно като в първите три гейма посрещащите стигаха само до 15. Четвъртия обаче бе най-дългия в мача. 4 дюса и два брейкпойнта бяха нужни на Тийм за да пробие и да увеличи аванса си на 3-1.

Андрей Рубльов не само, че не успя да си осигури шансове за завръщане в сета, но и предостави мачпойнт на съперника си на свой сервис при 3-5. Доминик Тийм не успя да я реализира и трябваше да търси финализиране на двубоя на свое подаване.

Изправи се пред втори мачпойнт, но и той беше спасен, като след него дори се появи възможнот за Рубльов да пробие. Тийм спаси брейкпойнта и затвори мача з 6-4 6-3.