Типсаревич продължи в Шънджън по трудния начин, Гофен отпадна

Shenzhen Open, II кръг

Янко Типсаревич – Беноа Пер 6-0 6-7(5) 7-5

Янко Типсаревич продължава да показва характер, но и несигурност в определени моменти на турнира в Шънджън. Сърбинът преодоля Беноа Пер с 6-0 6-7(5) 7-5, а в следващия кръг ще игра с Малек Джазири.

Типсаревич сгази французина в първите три гейма, материализирайки два пробива на сметката си. После пък дръпна 4-0 отразявайки три брейкбола, което тотално сломи желанието на Пер да се съпротивлява – 6-0.

След почивката играта стана много по-равностойна да двамата си размениха по пробив и сервис гейм до 2-2. До края никой не съумя да притисне съперника си достатъчно и докараха нещата до тайбрек, от който победител излезе френският тенисист.

В решаващата част Типсаревич се пропука пръв и изостана 3-5, след като Пер затвърди. Французинът можеше да направи уникален обрат, забравяйки трагичната си игра в началото, но в десетия гейм бе пробит, а в дванадесетия изостана 15-40. Типсаревич пропусна двата мачбола, но стигна до трети и приключи мача.

В друг интересен мач поставеният под №2 в основата схема Давид Гофен отпадна от Малек Джазири 6-7(2) 6-3 2-6, а Ришар Гаске победи Андрю Уитингтън 6-1 6-0.