Топ поставеният Баутиста Агут отпадна от №266 в света

Топ поставеният на Kremlin Cup Роберто Баутиста Агут отпадна в първия си мач от турнира след загуба 2-6 5-7 от световния №266 Александър Бублик.

Руснакът стартира мача по отличен начин и се добра до два брейкбола в самото начало. Разбира се, не пропусна отличната възможност, след което затвърди на 2-0. В маратонски трети гейм испанецът отново не бе убедителен и подаването му го предаде – 0-3.

Бублик продължи да доминира и притисна съперника си до стената, поставяйки го в изключително неудобно положение. При 5-2 той сервираше за сета и доказа, че може да удържи психически в критичните моменти – първо неутрализира два брейкбола, а в последвалата драма пропиля 3 сетбола, за да достигне до четвърти и да сложи точка на спора.

Ситуацията след почивката стана тотално непредсказуема и брейковете заваляха. Никой от двамата тенисисти не бе убедителен и след общо пет пробива Роберто Баутиста Агут изоставаше – 3-5. Опонентът му сервираше за мача при 5-4, но напрежението този път си каза думата и испанецът оцеля. Това обаче се оказа последният гейм, който той взе в мача – 5-7.

В останалите мачове Пабло Кареньо-Буста нямаше нужда да доиграва мача си срещу Дамир Джумхур, който се отказа при изоставане от 3-6 1-2, Томаш Белучи победи Андрей Кузнецов 6-3 3-6 6-3, Филип Колшрайбер отстрани Душан Лайович 7-5 3-6 6-3, а Виктор Троицки загуби от Даниил Медведев 6-3 3-6 1-6.