Три от три за американците в Уинстън-Салем, шампионът отпадна

Winston-Salem Open, II кръг
Джон Иснър – Андрей Кузнецов 2-6 7-6(5) 6-3
Тейлър Фриц – Юичи Сугита 6-3 6-2
Стив Джонсън – Йен-Хсун Лу 6-4 6-3

Американските тенисисти имаха силен ден на Winston-Salem Open и записаха победи и в трите си мача от втория кръг на турнира. Първо Стив Джонсън се справи рутинно с 6-4 6-3 с Йен-Хсун Лу, а след това и младият Тейлър Фриц не се затрудни с Юичи Сугита – 6-3 6-2.

Най-тежка се оказа задачата на Джон Иснър, който навакса сет пасив, за да обърне Андрей Кузнецов с 2-6 7-6(5) 6-3. „Единственото нещо, което ме задържа в мача, бе публиката – призна американецът. – Ако играех в Испания например, не виждам как щях да успея да обърна двубоя. Знаех, че ме очаква труден мач. Завърших участието си в Синсинати в събота и в неделя пристигнах тук. Нямаше как да съм на 100%, но в следващия кръг ще имам повече ритъм.“ Иснър ще се изправи срещу Борна Чорич.

Същевременно, шампионът Пабло Кареньо Буста вече е извън турнира след поражение с 6-7(5) 7-6(5) 3-6 от опитния Жулиен Бенето. Мачът продължи 2 часа и 43 минути, а испанецът сякаш изхаби твърде много сили, за да спечели втората част, където водеше с 4-2, но скоро му се наложи да търси задължителен пробив при 5-6, за да остане в мача, докато най-после успее да изравни сетовете след 7-5 точки в тайбрека.

Бенето обаче потегли силно в третата част и след два пробива се откъсна напред в резултата с 5-0 гейма, а Кареньо Буста успя единствено да намали до 5-3, но не и да върне втория брейк.

Още резултати: Паоло Лоренци – Тиаго Монтейро 2-6 6-4 6-4, Орасио Себайос – Фернандо Вердаско 3-6 7-5 6-4, Дамир Джумхур – Жил Симон 6-4 1-6 6-4, Андреас Сепи -Аляж Бедене 6-4 7-5.