Цонга бе на крачка от отпадането, но се измъкна, Сок е аут

Олимпийски турнир, първи кръг

Джо-Вилфрид Цонга – Малек Джазири 4-6 7-5 6-3
Таро Даниел – Джак Сок 6-4 6-4

Джо-Вилфрид Цонга бе на ръба на отпадането, но намери сили да обърне Малек Джазири и продължи напред след 4-6 7-5 6-3.

Мощната игра от дъното на корта на Джазири му донесе победата в първия сет след пробив в петия гейм, а във втората част тунизиецът сервира за мача при 5-4 гейма, но тогава усети напрежението и ръката му се скова.

Цонга изравни, а веднага след това постигна нов пробив след един топовен ретур от форхенд по диагонала и добра игра в защита, която предизвика опонентът му да сбърка воле. Сетът приключи със 7-5 в полза на французина и психологията на мача бе напълно преобърната.

Джо-Вилфрид спаси брейкбол при 3-3 в третия сет, а след това на свой ред проби и с лесен сервис гейм на нула приключи срещата за два часа и 17 минути. Цонга ще се изправи срещу Жил Мюлер или Йежи Янович във втори кръг.

Джак Сок се превърна в първия поставен, изхвърлен от надпреварата. Американецът стана жертва на Таро Даниел – 6-4 6-4. Японецът ще спори с младия британец Кайл Едмънд, преодолял Джордън Томпсън с 6-4 6-2.

Андрей Мартин даде само три гейма на Денис Кудла – 6-0 6-3. Словакът чака победителя от двойката Филип Колшрайбер – Гуидо Пея.