Чунг елиминира и по-малкия Зверев с „геврек“ в петия сет

Чунг елиминира и по-малкия Зверев с "геврек" в петия сет

Australian Open, III кръг
Хьон Чунг – Александър Зверев 5-7 7-6(3) 2-6 6-3 6-0

Хьон Чунг постигна първа победа над представител на топ 10 в кариерата си, след като елиминира световния №4 Александър Зверев с 5-7 7-6(3) 2-6 6-3 6-0 в мач от трети кръг на Australian Open. Мачът вървеше много равностойно, преди в четвъртия сет германецът тотално да изгуби контрол и концентрация, след като влезе в пререкания с официалните лица, защото се оплака, че не вижда топката и поиска осветлението да бъде пуснато.

Чунг отстрани и Миша Зверев в Мелбърн, а на 1/8-финал ще играе с Джокович или Алберт Рамос Виньолас.

Азиатският тенисист първи си спечели шанс да пробие в мача, след като в третия гейм германецът изостана 30-40. Саша обаче неутрализира опасността и взе следващите две точки – 2-1.

Зверев стабилизира представянето си и в следващите си няколко подавания рядко отпукаше повече от точка, като веднъж докара и до дюс гейм от посрещане, но нищо по-сериозно. В дванадесетия гейм Чунг се поддаде на напрежението и изостана 0-40 и не успя да се измъкне – 5-7.

Целият втори сет премина без точка за пробив, като в заключителната част на тайбрека южнокореецът бе по-убедителен – 7-6(3).

Зверев реализира брейк за 2-1 в третия сет и затвърди без да отпуска точка. Най-трудният му гейм бе шестият, когато заличи изоставане от 15-40, преди да вземе подаването си – 4-2. Нататък германецът даде само точка – 6-2.

Световният №58 върна интригата с пробив за 2-0 в четвъртия сет. В 12-минутен трети гейм Чунг сам си усложни задачата, започвайки да прави непредизвикани грешки, но в крайна сметка спаси два брейкбола и покачи на 3-0. Саша спаси гейм от 0-40, за да открие сметката си, а към края на сета започна да се оплаква, че на корта е прекалено тъмно и не вижда топката, като накрая загуби частта – 3-6.

Зверев продължи да се разправя с официалните лица на почивката и заяви, че иска осветлението да бъде пуснато. Спорът повлия много негативно на играта му, тенисистът загуби концентрация и за отрицателно време изостана 0-3 с два брейка пасив в петия сет.

Чунг спокойно доигра срещу вече предалия се Зверев и му върза „геврек“ – 6-0.

Междувременно Мартон Фукчович отстрани Николас Кикер 6-3 6-3 6-2 и очаква Роджър Федерер или Ришар Гаске. Фабио Фонини победи Жулиен Бенето 3-6 6-2 6-1 4-6 6-3.