Зверев дебютира с победа в Хале. Майер, Джазири и Юичи Сугита също минаха I кръг

Gerry Weber Open, I кръг
Александър Зверев – Виктор Тоицки 6-4 6-4

Александър Зверев дебютира на турнира в Хале срещу Виктор Троицки, побеждавайки го с 6-4 6-4. Световният №38 продължи във втори кръг на Gerry Weber Open, където ще играе със сънародника си Бенямин Бекер, надявайки се да натрупа нужната инерция за Уимбълдън с още едно силно представяне.

Германецът проби още в самото начало, след което затвърди за 2-0. Двамата си размениха следващите няколко гейма, като в шестия сърбинът върна брейка – 3-3.  Ключовият момент дойде, когато Зверев направи пробив и поведе 5-4, за да сервира за сета. Светкавично и абсолютно безпогрешно той записа четири точки на свой начален удар и поведе в резултата.

След почивката световният №38 продължи да е ефективен и проби още в третия гейм за 2-1. Веднага след това затвърди, повеждайки 40-0 и завършвайки с мощен ас, който кацна на линията.  Зверев продължи да действа много агресивно и това му носеше успех. Троицки се опита да разнообрази играта си, но нищо не му се получаваше. Най-напрегнат и продължителен се оказа осмия гейм. В него Зверев спаси три брейкбола, а накрая успя и да го спечели – 5-3. На поставеният под №7 му остана да сервира за оставане в мача и той взе подаването си. Германецът спечели сета с 6-4, реализирайки първия от двата мачбола, които имаше, след като поведе с 40-15 и така премина успешно първия кръг в Хале.

В останалите мачове, които се играха по-рано през деня Флориан Майер пречупи Брайън Бейкър с 7-5 7-6(3) и във втори кръг го чака поставеният под №2 в основната схема – Кей Нишикори. Рикардас Беранкис  загуби от Малек Джазири с 5-7 4-6, който ще научи името на следващия си съперник от двубоя между Роджър Федерер и Ян-Ленард Щруф, а Юичи Сугита се справи с Тейлър Фриц с резултат 7-6(4) 2-6 6-3 и във втори кръг ще излезе на корта срещу Андреас Сепи.