Зверев се класира на четвъртфинал в Хале за малко повече от час на корта

Gerry Weber Open, II кръг
Александър Зверев – Бенямин Бекер 7-5 3-0 и отказване на Бекер

Александър Зверев се класира на четвъртфинал на Gerry Weber Open само за 70 минути на корта, след като контузия на Бенямин Бекер сложи край на германското дерби при резултат 7-5 3-0 за 19-годишния талант.

Мачът не беше на особено високо ниво, като и двамата изпитваха проблеми от линията за начален удар без да успеят да минат границата от 60% спечелени точки след първи сервис. Бекер започна мощно с два пробива и аванс от 4-0, само че младокът имаше други идеи за откриващия сет и със седем от следващите осем гейма, заслужи обрат до 7-5.

Зверев се справяше превъзходно край мрежата, където загуби само едно от общо 8 излизания, а и беше стопроцентов при брейкболите – 3 от 3. Тийнейджърът проби рано за 2-0 след почивката и затвърди за 3-0, а съперникът му в този момент се оттегли заради контузия. Зверев продължава срещу Маркос Багдатис, който отстрани със 7-5 7-6(8) Дъстин Браун.