Зверев спечели сблъсъка на бъдещето, Джонсън също продължава уверено

Вероятно още много пъти в бъдещето ще гледаме точно този сблъсък, ако Александър Зверев и Тейлър Фриц продължат със стремглавото си развитие. Победата в мача им на Citi Open във Вашингтон обаче можеше да отиде само в ръцете на единия – 6-4 6-2 и триумф за германеца срещу 18-годишния американец.

Световният №27 така и не остави представителя на домакините да намери зоната си на комфорт. Материализира точка за пробив при 2-1 гейма, а после удържа пет брейкбола, за да си осигури комфортната преднина от 3-1 в първия сет. До неговия край не среши при подаване и дръпна в резултата.

Историята се повтори и през втората част – Зверев проби за 2-1 и после благополучно затвърди брейка. Това пречупи съперника му, който така и не успя да притисне опонента си до стената. Втори пробив на германеца за 4-1 пък означаваше само доиграване на мача – 6-2.

„Тейлър има невероятен потенциал за бъдещето. Това е очевидно. И двамата сме много млади и имаме още много да се развиваме. Целта ми за тази година е да стана възможно най-добър. Уча се и искам да се подобря физически“, каза победителят след края на двубоя.

В трети кръг Зверев се изправя срещу Малек Джазири, който изигра драматичен мач срещу Кевин Андерсън и продължи напред след 5-7 6-4 7-6(3).

Поставеният под №5 в основната схема Стийв Джонсън победи Адриан Манарино с 6-3 6-4 в мач, който се доиграваше от вторник, когато бе прекъснат заради дъжда при 4-2. След подновяването ритъмът на американеца не се беше променил и той продължи да доминира на корта

Гаел Монфис пък би Йен-Хсун Лу с 6-3 6-2. Французинът играе във Вашингтон за трети път и записа 10 аса в мача за малко повече от час игра. Следващият му съперник ще бъде Борна Чорич, след като хърватинът се справи с Юичи Сугита – 6-4 6-4.