Кузманов отпадна на старта на основната схема в Неапол

Capri Watch Cup, I кръг
Димитър Кузманов – Мариуш Копил 3-6 6-4 2-6

Миналият през квалификациите Димитър Кузманов загуби от Мариуш Копил с 3-6 6-4 2-6 в среща от първия кръг на основната схема на Чалънджъра в Неапол с награден фонд €42,500. Във втория кръг румънецът ще играе с участващия с „уайлд кард“ 22-годишен представител на домакините Джанлука Магер, който отстрани третия поставен Ян-Ленард Щруф със 7-6(4) 4-6.

В петия гейм на първия сет 193-сантиметровият румънец дръпна с пробив. След това Мико пропусна две поредни точки за връщане на брейка, получи още един шанс, но отново не можа да се възползва от него, след което 199-ият в света затвори гейма, удържайки аванса си, а сетът приключи с нов пробив.

Световният №329 поведе с пробив за 3-2, който се оказа достатъчен да изравни частите. Третият сет започна с оспорван и продължителен сервис гейм на Копил, който обаче оцеля и не позволи ранно изоставане. Румънецът поведе с 4-2, след което Кузманов пропусна четири брейкбола за рибрейк. При 2-5 Мико сервираше за оставане в мача, след шестата си двойна грешка в мача изостана с 0-40, спаси два мачбола, но след това загуби срещата, която продължи два часа.

Българинът завърши с 51% вкаран първи сервис, 41% спечелени точки при втори, като записа само един пробив от десет възможности.