Диа Евтимова и Юлия Стаматова се класираха на четвъртфинал в Анталия

Диа Евтимова и Юлия Стаматова се класираха за четвъртфиналите на турнира по тенис на червени кортове в турския курорт Анталия с награден фонд 15 хиляди долара. В драматичен мач продължил 3 часа и 14 минути поставената под № 2 Диа Евтимова победи с 5:7, 7:6(8), 7:6(4) участващата с „уайлд кард“ Анжелика Исаева от Русия. Българката поведе с 5:3 в първата част, но загуби четири поредни гейма, а с това и сета.

Във втората част Диа поведе с 4:1, но загуби следващите четири гейма за 4:5. До края на сета на два пъти Исаева сервираше за спечелване на мача, но българката успя да върне два брейка. В тайбрека Евтимова спаси два мачбола на рускията и спечели с 10:8 точки. Третата решителна част се разви подобно на първите две. Евтимова поведе с 4:1 с два пробива, но допусна изравняване.

В тайбрека Диа губеше с 1:3, но спечели шест от следващите седем разигравания. За място на полуфиналите Евтимова ще играе срещу Виталия Стамат от Молдова. Друга българка Юлия Стаматова също се класира за четвъртфиналите. Поставената под №3 Стаматова се наложи с 6:2, 6:2 над Елина Вихрянова (Русия) за 68 минути игра.

Юлия поведе с 5:0 и лесно затвори първата част с 6:2. При 2:2 във втората част българката спечели четири поредни гейма, а с това и мача. Следващата съперничка на Стаматова е седмата поставена Габриела Хорашкова от Чехия. За успеха си Евтимова и Стаматова заработиха по 2 точки за световната ранглиста. Диа Евтимова продължава и в надпреварата по двойки.

Поставените под №1 Евтимова и Каролина Родгигес Алвеш от Бразилия ще играят на днес на четвъртфинал срещу Витилия Стамат (Молдова) и Даниела Вукович (Швейцария).