Гледайте на живо: Цветана Пиронкова – Барбора Стрицова 2-6 5-7

Гледайте на живо: Цветана Пиронкова - Барбора Стрицова 2-6 5-7

Цветана Пиронкова научи името на съперничката си за четвъртфинала на Aegon Classic и това е Барбора Стрицова, която се справи със 7-5 6-4 с Хедър Уотсън по-рано днес. Мачът на първата ни ракета е насрочен за 17,30 българско време на корт №1.

До момента Пиронкова води с 3-2 в преките двубои и спечели два пъти през 2015-а, само че чехкинята взе победата в Дубай през този сезон с 6-4 6-3. Двете са се срещали само веднъж на трева, през 2013-а на Уимбълдън, където Цвети триумфира със 7-5 6-3.

16:25 – Според букмейкърите първата ни ракета е лек фаворит с коефициент за победа от 1.72 срещу 2.00 за Стрицова.

16:40 – Победителката ще продължи  на полуфинал срещу Коко Вандевеге или Янина Викмайер.

Линк 1 | Линк 2 | Линк 3

Коментари на живо:

0-1 – Пробив! Пиронкова поведе 40-0, но не успя да реализира първите си два геймбола, последва предвидливо излизане на мрежата от страна на Стрицова, която изравни – 40-40. Тя достигна до брейкбол и го реализира след бекхенд по късия диагонал, а след това излезе на мрежата и игра слайс.

0-2 – След огромно усилие Стрицова затвърди пробива, тя спаси брейкбол, а след това успя да вземе и подаването си. Чехкинята играе много агресивно, а тактиката сервис-мрежа засега й носи успех.

1-2 – Цвети печели сервис гейма си. Българката затвори частта на 15.

1-3 – При 30-30 чешката тенисистка изпълни елегантен дроп шот, Пиронкова тръгна към мрежата, но не реагира на време. Последва реализиран геймбол на Стрицова.

1-4 – Пробив! Три спасени брейкбола за Цвети, след което българката не реализира геймбол. Геймът мина три пъти през дюс, а накрая Стрицова проби отново.

1-5 – Чехкинята затвърждава брейка, а Пиронкова ще сервира за оставане в сета

2-5 – Един от малкото пъти, в които българката тръгна напред. Тя поведе 15-0 след мощен смач, а след това стигна до 40-0. Реализира още първия геймбол, записвайки бърз сервис гейм на нула.

2-6 – Сет за Барбора Стрицова!

1-0 – Цвети започва добре след почивката. Тя започна да играе малко по-агресивно и да навлиза навътре в корта по-смело. Това оказа ползотворно влияние на играта й, а същевременно изкара извън нерви Барбора Стрицова.

2-0 – Пробив! Пиронкова стигна до два брейкбола и реализира още първия. След слабия първи сет, българката започна да намира правилния ритъм в играта си.

3-0 – Тотална промяна в ефективността на Цвети. Въпреки че даде много точки на съперничката си при свое подаване, Пиронкова успя да вземе сервис гейма си.

3-1 – Цвети опропасти 3 брейкбола. Геймът беше най-дълъг дотук в мача. Ако Пиронкова беше пробила, това щеше да има огромно значение от психологическа гледна точка, имайки предвид, че Стрицова играе втория си мач за деня.

4-1 – Брейкът на българката започва да тежи все повече с наближаването на края на сета.

4-2 – Бърз сервис гейм за чешката тенисистка. Разбира се, нищо в сета не е приключило. Настъпва частта от мача, в която всичко може да се реши, а всяка грешка може да има цената на загуба или обрат.

5-2 – Стрицова започна да се движи по-мудно по корта и да дава признаци на изнервяне и умора. Тя се старае да приключи всичко в два сета, защото в противен случай натрупаната умора ще й изиграе лоша шега. Чехкинята ще сервира за оставане в сета

5-3 – Барбора Стрицова печели подаването си. Тя започва да бави все повече подновяването на играта, опитвайки се по някакъв начин да повлияе на българката.

5-4 – Пробив! Пиронкова допуска брейк в много важен момент от мача, който може да й коства дори загубата.

5-5 – Стрицова затвърждава брейка си, наваксвайки три гейма пасив

5-6 – Пробив! Чехкинята прави решаваща крачка и ще сервира за мача

5-7 – Победа за Барбора Стрицова!