И Шиникова отпадна на старта в Лимож

Втора българка отпадна днес в първия кръг на турнира от сериите 125К – Engie Open de Limoges. След като малко по-рано през деня Елица Костова претърпя тежко поражение с 0-6 2-6 от Дона Векич, сега и Изабелла Шиникова се сбогува с надпреварата – 3-6 6-4 0-6 от Луцие Храдечка.

Българката имаше проблеми на свой сервис в началните минути и трябваше да минава през два брейкбола, за да изравни резултата до 2-2 гейма. Храдечка обаче си осигури три поредни брейкбола в следващото подаване на Изабелла и този път поведе с 4-2, а два уверени сервис гейма приключи откриващия сет с 6-3.

Двете си размениха по един брейк веднага след почивката, а този път сценарият бе огледанен и Шиникова удари за 4-2. Храдечка успя да върне пробива за 4-5 и сервираше за изравняване на резултата, когато обаче, българката направи силен гейм и изтръгна втория сет с 6-4.

За съжаление, чехкинята бързо дръпна с два пробива аванс в третата част и уби интригата, а скоро я приключи с 6-0.