Каратанчева отпадна в Букурещ

BRD Bucharest Open, първи кръг
Сесил Каратанчева – Александра Дулгеру 1-6 2-6

Сесил Каратанчева отпадна в мач от първи кръг от основната схема на на турнира на червени кортове в Букурещ, който е от категория „Интернешънъл“ в календара на WTA с награден фонд 226,750 долара.

Българката загуби с 1-6 2-6 от Александра Дулгеру, след като преди това постигна три тежки победи в квалификациите.

294-ата в света проби още в първия гейм, а после направи и двоен брейк за 3-0. В следващата част българката стигна до топка за връщане на единия пробив, но не се възползва – 0-4.

Каратанчева откри сметката си в петия гейм, но до края не успя да противодейства – 1-6.

Румънката проби в четвъртия и шестия гейм след почивката и при 5-1 сервираше а победата. Изостана обаче 15-40 и предаде подаването си. Още в следващия гейм обаче довърши започнатото – 6-2.