Костова загуби драматично на старта на квалификациите в Акапулко

Българката Елица Костова отпадна в първия кръг на квалификациите на турнира в Акапулко (Мексико) с награден фонд 250 хиляди долара. Националката ни за „Фед къп“ загуби с 6-7(7) 3-6 в крайно оспорван сблъсък с французойката Клои Паке.

Мачът бе изпълнен с редица драматични и изтощаващи геймове, като Костова мина през три пропуснати брейкобола в началните минути, за да успее при четвъртия и да поведе с 2-0 гейма. Българката пропиля три сетбола при 5-2, а после бе пробита и резултатът стана 5-4. Костова пропусна нова серия от четири сетбола и допусна Паке да изравни до 5-5, но пък се върна от 0-40 на свой сервис, за да поведе с 6-5. Стигна се до тайбрек, в който резултатът се движеше точка за точка, само че радостта отново остана за французойката с 9-7 т.

Двете взимаха доста по-солидно подаванията си след почивката, но Паке успя да пробие веднъж за 5-3 и затвори мача с 6-3. За 26-годишната българка останаха 600 долара от наградния фонд и 1 точка за световната ранглиста, в която заема 139-ото място.