Кузманов остана на един гейм от първа титла за сезона в Анталия

Димитър Кузманов трябваше да преглътне болезнено поражение, след като остана само на един гейм от първата си титла за 2016-а и загуби близо тричасова битка на финала на турнира на твърди кортове в Анталия с награден фонд от 10,000 долара. Националът ни за купа „Дейвис“ беше поставен под №1 в схемата и водеше с 5-1 в третия сет срещу руснака Роман Сафиулин, само че допусна обрат. Двамата се срещнаха на фючърса в Анталия и през миналата седмица, когато Мико триумфира с 2-6 6-4 7-6(7), но също загуби на финала от кореец.

Кузманов спечели впечатляващите 38 от 39 точки на втория си сервис в мача, но въпреки това първи допусна пробив за 1-2 в откриващия сет. Българинът веднага отговори с рибрейк, след което пое контрола над играта и с още един удар по подаването на съперника за 5-3 фиксира резултат 6-3 на таблото.

Мико започна втората част с пробив, но веднага предаде подаването си на нула и след 60-минутна битка допусна съперника му да изравни сетовете със 7-5. Кузманов си осигури солиден аванс от 5-1 в решителната част, но за съжаление позволи резултатът да стане 5-5. Втората ни ракета не успя да спре подема в играта на Сафиулин и в крайна сметка предаде финала с 5-7 след 5 пропиляни мачбола. Мико ще трябва да се задоволи с 10 точки за ранглистата и 848 долара от наградния фонд.