Лазов допусна поражение от Азиз Дугаз, Тунис – България 1-0

Лазов допусна поражение от Азиз Дугаз, Тунис - България 1-0

Баражът за оставане във втора група на зона Африка/Европа между България и Тунис не започна по желания за нас начин. Александър Лазов допусна изненадващо поражение от Азиз Дугаз с резултат 7-6(4) 6-4 2-6 7-5

Българинът е с повече от 300 места по-напред в световната ранглиста спрямо днешния си опонент, но това очевидно сковаваше ръката му, защото той загуби оспорван първи сет в тайбрек.

Азиз Дугаз имаше предимство и във втората част и с един пробив спечели с 6-4 гейма.

Изглеждаше сякаш Лазов има силите за обрат, след като спечели убедително третия сет с 6-2 и стигна до възможности за пробив в началото на четвъртия. Българинът обаче не се възползва, а вместо това Дугаз проби и поведе с 3-1. Тунизиецът бе близо до двоен пробив, но Лазов се измъкна след продължителен пети гейм. Това отново обърна психологията на мача и Сашо веднага върна брейка и изравни за 3-3, но в крайна сметка загуби – 5-7.

В следващия двубой за деня за Тунис ще излезе добре познатият състезател от топ 60 Малек Джазири. Негов съперник ще бъде младият Александър Лазаров. Резултатът може да следите тук.