Михайлова спечели българското дерби със Стаматова в Турция. Евтимова на 1/4-финал

Габриела Михайлова и Диа Евтимова се класираха за четвъртфиналите на турнира в Анталия (Турция) с награден фонд 15 хиляди долара.

Габриела Михайлова спечели българското дерби срещу Юлия Стаматова със 7-5 6-1 за 1 час и 33 минути. Стаматова взе първите 5 гейма в мача, но Михайлова отвърна със спечелването на 11 поредни гейма.

На четвъртфиналите Габриела ще играе срещу третата поставена Лиза Матвиенко от Германия.

Втората поставена Евтимова победи със 7-6(6) 6-2 Сатсуки Такамура от Япония за 90 минути игра. Двете тенисистки си размениха по два пробива в първата част за да се стигне до тайбрек. В него Диа спечели с 8-6 точки. Във втората част Евтимова спечели 5 поредни гейма от 0:- до 5-1 и лесно затвори мача. За място на полуфиналите българката ще играе срещу поставената под №7 Мелис Сезер от Турция.

За класирането си до момента Евтимова и Михайлова заработиха по 2 точки за световната ранглиста.

Диа Евтимова се класира и за полуфинал в турнира по двойки. Поставените под №1 Евтимова и Река-Лука Яни от Унгария победиха с 6-2 6-3 представителките на домакините Бейда Байкал и Илай Йорук.

Друга българка, Михаела Кафтанов,а отпадна на четвъртфиналите в надпреварата по двойки. Кафтанова и Сатсуки Такамура от Япония загубиха с 1-6 4-6 от вторите поставени Чернишова от Украйна и Пираженка от Беларус.