Пиронкова мина лесно през първия тест в Бирмингам

Цветана Пиронкова мина лесно през първата си съперничка в квалификациите на AEGON Classic – 6-1 6-2 срещу 19-годишната представителка на домакините Кейти Болтър.

С този мач най-добрата ни тенисистка откри сезона на любимата си тревна настилка след прекрасното преставяне на Ролан Гарос и достигнатия четвъртфинал. Пиронкова потегли в мача с аванс от 4-0 и затвори първата част с 6-1 за 25 минути.

Цвети рано уби интригата и след почивката с пробив за 2-1, който затвърди с категоричен сервис гейм. Пиронкова пропусна два шанса да удари следващото подаване на Болтър, но бързо върна напрежението върху тийнейджърката с нулев сервис гейм за 4-2. Пиронкова проби за 5-2 и сложи точка на спора с още четири поредни точки на свой начален удар.

Българката продължава срещу Кристина Плишкова или Габриела Тейлър.