Пиронкова отново не взе дори сет от Бенчич

BNP Paribas Open, I кръг
Цветана Пиронкова – Белинда Бенчич 4-6 1-6

Цветана Пиронкова не успя да прекъсне негативната си серия срещу Белинда Бенчич и записа четвърто поредно поражение от швейцарката след 4-6 1-6 на старта на BNP Paribas Open. Бившата №7 в света в момента се намира на 128-о място в ранглистата и от началото на сезона нямаше дори една победа във WTA тура, но в откриващия си мач в Индиън Уелс сякаш започна да напипва формата си.

Цвети потегли добре и проби за 2-0, само че с няколко двойни грешки подари рибрейка на Бенчич и скоро резултатът бе изравнен. Пиронкова често опитваше да търси бекхенда на швейцарката, която обаче постепенно се приспособи към тази тактика и проби решаващо за 4-3. Нататък бившата №7 в ранглистата продължи да си осигурява сериозен брой лесни точки с добро сервиране и комфортно затвори сета с 6-4.

Бенчич стигна до нов брейкбол веднага след почивката, а Пиронкова атакува мрежата като отново потърси бекхенда на швейцарката, която обаче отвърна с прекрасен пасинг шот. На свой сервис, бившата №7 в света отрази точка за пробив с нов хубав сервис и скоро поведе с 2-0 гейма. Бенчич играеше вдъхновено и след прекрасно драйв воле си осигури шанс за нов пробив за 3-0, който не пропусна да реализира. Пиронкова в този момент бе принудена да се защитава дълбоко зад основната линия в почти всяка една точка и съперничката й с лекота затвърди и втория пробив за аванс от 4-0 гейма.

Бенчич продължи да доминира и записа първата си победа в женския тур за сезона с 6-4 6-1 след 67 минути на корта. Пиронкова пък в трети пореден мач не успява да спечили дори сет срещу тази съперничка. Швейцарката продължава напред срещу Кики Бертенс. „Започнах малко нервно днес, но бързо си припомних какво трябва да правя на корта и показах качествен тенис“, коментира Бенчич за днешната победа.