Пиронкова отпадна в Истанбул от 257-та в света

Цветана Пиронкова, миналогодишна четвъртфиналистка на Ролан Гарос, започна със загуба сезона на клей. Българката допусна поражение с 2-6 4-6 в първия кръг на турнира в Истанбул от представителката на домакините Башак Ерайдън. Нашето момиче трудно успя да се приспособи към условията на червено и с много брак в играта си позволи на 257-та в света да продължи напред.

Мачът започна зле за Цвети, която бе пробита още в първия гейм. Играта й не вървеше и след като отрази един брейкбол, при втория туркинята спечели точката с печелившо воле.

Башак Ерайдън затвърди с бърз гейм, а проблемите в началния удар и цялостното представяне на Цвети не й позволяваха да взима лесно сервис геймовете си и да притисне 257-та в света за рибрейк.

В шестия гейм все пак първата ни ракета имаше отлична възможност да се върне в сета, след като поведе с 15-40. Цвети пропусна първия брейкбол след форхенд по диагонала в аут, а на втория бе разходена по корта и матирана на мрежата – дюс. Ерайдън показа хладнокръвие и затвори гейма си.

Както се случва често – веднага след отразените шансове за пробив, турската квалификантка на свой ред записа брейк, което предреши изхода на първата част.

Началото на втория сет бе позитивно за българката. Пиронкова взе откриващото си подаване, след което стигна до първи пробив в продължителен гейм, преминал през няколко дюса.

Брейкът даде началото на поредица от общо седем, а след като пропусна на три пъти да затвърди преднината си, накрая най-добрата българска тенисистка допусна изравняване за 4-4.

Поредната грешка от ракетата на Цвети позволи на туркинята да дръпне с 15-40 в деветия гейм, което бяха два скрити мачбола. Туркинята притисна нашето момиче с излизане на мрежата и се доближи на гейм от втория кръг. Ерайдън удържа подаването си без проблеми и сложи точка на спора след малко повече от час и половина.