Томова и Найденова спасиха куп мачболи, но отпаднаха в квалификациите в Бостад

Ericsson Open, квалификации
Виктория Томова – Мартина Тревисан 3-6 6-7(5)
Александрина Найденова – Аранча Рус 4-6 2-6

И двете български представителки в квалификациите на Ericsson Open в Бостад отпаднаха от турнира днес. Първо Александрина Найденова загуби с 4-6 2-6 от Аранча Рус, а след това и Виктория Томова не успя да се справи с Мартина Тревисан – 3-6 6-7(5).

Найденова потегли с пасив от 0-3 и два пробива в откриващия сет на двубоя си, но успя да изравни резултата при 4-4. Въпреки усилията на нашето момиче, Рус направи нов брейк за 5-4 и този път затвори частта на свой сервис. Найденова изостана с 1-5 гейма след почивката и макар да спаси 4 мачбола, не успя да предотврати отпадането с 2-6.

Мачът на Томова се доближи до границата от 2 часа игрово време, а Виктория също изостана с 0-3 гейма в началото му. Пробив за 5-3 даде на Тревисан шанс да сервира за сета и тя се върна от 0-40, за да се възползва, с което фиксира резултат 6-3. Десет от дванадесетте гейма след почивката се превърнаха в пробиви и сетът трябваше да се реши в тайбрек. Италианката поведе с 6-1 точки, а Томова заличи 4 мачбола поред и направи 6-5, но не успя да спечели следващото разиграване и двубоят приключи.