Томова направи обрат и продължава с победите на квалификациите за US Open

Виктория Томова продължава с успехите на квалификациите за US Open. След като първо се справи с Тамира Пашек, сега българката направи обрат, за да победи и 149-ата в света Екатерина Александрова -4-6 6-3 7-5

През първата част рускинята успя да пробие подаването на нашата в четвъртия гейм, когато в много оспорвана част се стигна до дюс. Томова неутрализира първата точка за пробив, която даде, но съперничката й се добра до нова възможност и не сгреши – 3-1.

Постепенно силите се изравниха и след бърз сервис гейм на нула за българката, тя върна брейка за 4-5, с което се спаси в последния възможен момент от неизгодната ситуация, в която беше попаднала. Александрова обаче хвърли всички сили за рибейк, а осъществяването му имаше цената на сет за нея – 6-4.

След почивката нашата първа достигна до точка за пробив, но не успя от самото начало да натрупа сериозна инерция. Все пак материализира брейкбол в петия гейм, а след като досупна рибрейк, успя отново да пробие за 4-3. Взе и следващите два гейм, връщайки интригата в мача.

Третата част започна за два разменени брейка, а после Томова се мобилизира и спечели следващите три гейма, за да дръпне 4-1. Силите й обаче не стигнаха да продължи устрема си и рускинята се върна в сета – 4-4. Българката обаче запази хладнокръвие и след още няколко оспорвани гейма сложи точка на спора.