Томова потегли с двучасов обрат в Бостад

Виктория Томова потегли със страхотен двучасов обрат с 5-7 6-4 6-1 над световната №405 Джесика Муур в квалификациите на турнира в Бостад.

Българката на два пъти повеждаше с пробив в откриващия сет, но пропусна точка за приключването му при 5-3, след което загуби четири поредни гейма и предаде частта с 5-7. Муур поведе с 2-0 веднага след почивката, а следващите три гейма също бяха пробиви и в крайна сметка резултатът стана 3-3. Томова обаче успя да се възползва от следващия си брейкбол и удари за 5-4, след което рестартира битката на свой сервис.

Българката пое тотален контрол над мача след почивката, когото спечели шест поредни гейма за крайното 5-7 6-4 6-1 и във финалния кръг на квалификациите ще играе срещу италианката Мартина Тревисан (№153 в ранглистата).