Томова спаси три мачбола в Анталия, Стаматова отпадна в Ираклион

Виктория Томова продължава впечатляващата си победна серия в Анталия и след като през миналата седмица триумфира с титлата на ITF турнира на твърди кортове, сега българката спаси три мачбола и спечели с 3-6 6-4 7-6(8) четвъртфинала си срещу рускинята Елена Рибакина.

Томова на два пъти навакса изоставане от един пробив в откриващия сет, само че 16-годишната й съперничка стигна до нов брейк за 5-3 и този път удържа подаването си за 6-3. Рибакина поведе с 3-1 гейма и след почивката, само че българката обърна до 4-3 и с решителен удар в десетия гейм фиксира 6-4 на таблото.

Третият сет се превърна в истинска драма, защото Томова поведе с два брейка и 5-1, но допусна изравняване до 5-5. Стигна се до тайбрек, в който нашето момиче трябваше да мине през три спасени мачбола, за да си осигури място на полуфинал.

Същевременно, Юлия Стаматова спря на четвъртфинал на турнира в Ираклион след 2-6 4-6 от друга рускиня – Виктория Кан. Българката допусна пробиви в първите геймове и на двата сета и реално през цялото време догонваше в резултата. Стаматова все пак си осигури две точки за ранглистата.

Tenniskafe.com предупреждава, че модераторите на сайта трият коментари, които съдържат обидни квалификации, нецензурни думи, обиди по расов, етнически, религиозен, полов или сексуален признак, както и коментарите, които са на латиница. Не се допускат коментари, които съдържат спам, както и такива с главни букви. Не се допускат опити за реклама без знанието и разрешението на администраторите на сайта.