Томова спаси три мачбола в Анталия, Стаматова отпадна в Ираклион

Виктория Томова продължава впечатляващата си победна серия в Анталия и след като през миналата седмица триумфира с титлата на ITF турнира на твърди кортове, сега българката спаси три мачбола и спечели с 3-6 6-4 7-6(8) четвъртфинала си срещу рускинята Елена Рибакина.

Томова на два пъти навакса изоставане от един пробив в откриващия сет, само че 16-годишната й съперничка стигна до нов брейк за 5-3 и този път удържа подаването си за 6-3. Рибакина поведе с 3-1 гейма и след почивката, само че българката обърна до 4-3 и с решителен удар в десетия гейм фиксира 6-4 на таблото.

Третият сет се превърна в истинска драма, защото Томова поведе с два брейка и 5-1, но допусна изравняване до 5-5. Стигна се до тайбрек, в който нашето момиче трябваше да мине през три спасени мачбола, за да си осигури място на полуфинал.

Същевременно, Юлия Стаматова спря на четвъртфинал на турнира в Ираклион след 2-6 4-6 от друга рускиня – Виктория Кан. Българката допусна пробиви в първите геймове и на двата сета и реално през цялото време догонваше в резултата. Стаматова все пак си осигури две точки за ранглистата.