Гледайте на живо: Цветана Пиронкова – Алиаксандра Саснович 6-2 6-2

Гледайте на живо: Цветана Пиронкова - Алиаксандра Саснович 6-2 6-2

Цветана Пиронкова ще излезе срещу световната №99 Алиаксандра Саснович за първия си мач на турнира от категория „International“ в Истанбул. Двубоят е първи в програмата на корт №1 и ще започне в 12,30 ч. българско време.

Двете съпернички не са се изправяли една срещу друга до момента, но беларускинята ще е пределно мотивирана, след като в неделя спечели решаващата победа за страната си срещу рускинята Маргарита Гаспарян, която означаваше и място в Световната група на „Фед къп“.

Линк 1 I Линк 2 I Линк 3

11:55 – Според букмейкърите Цвети е фаворит в двубоя с коефициент 1.40, а победа да Саснович се оценява с 2.75.

12:00 – Победителката от двубоя между Пиронкова и Саснович ще се изправи петата поставена в схемата Данка Ковивич, която се справи с 6-3 6-3 с Куруми Нара.

1-0 – Мачът започна със сервис на българката. След двойна грешка стана 30-30, но следващите две разигравания бяха за Цвети и тя спечели откриващия гейм на мача.

1-1 – С хубав прехвърлящ удар Саснович спечели първия си сервис гейм.

2-1 – Пиронкова отново мина през 30-30 и във второто си подаване, но не позволи на Саснович да стигне до брейкбол и поведе с 2-1 гейма.

3-1 – Пробив! – Цвети се закрепи в сервис гейма на беларускинята и след близо 10 минути битка и три пропуснати брейкбола, Пиронкова си осигури пробив за 3-1.

4-1 – Експресен гейм на нула и българката повежда с 4-1.

5-1 – Пробив! С ретур уинър от бекхенд Цвети стигна до дюс, при следващото разиграване Саснович подходи агресивно, атакува на мрежата и от форхенд завърши точката, но не можа да затвори гейма след това. Битката продължи, като в крайна сметка Пиронкова продължи да притиска съперничката си и след топката в мрежата на Саснович вторият пробив стана факт.

5-2 – Пробив! Българката сервираше за сета, но изостана с 0-40. С хубав сервис отрази два брейкбола, но при третия Саснович направи хубав ретур, който ѝ даде предимство в разиграването и с атака намрежата върна единия брейк.

6-2 – Пробив и сет за Пиронкова! След аут от смаш Цвети поведе с 0-40, Саснович отрази първия сетбол, но при втория отново не намери очертанията на корта и първият сет приключи.

1-0 – Цвети изостана с 0-40, последваха три ретура в аут на Саснович. българката стигна до геймбол, след което спечели продължителна размяна от основната линия.

1-1 – Беларускинята поведе с 40-0 и при третия си опит изравни геймовете.

2-1 – Убедителен сервис гейм за Пиронкова, в който тя даде само една точка на съперничката си.

3-1 – Пробив! След форхенд в аут стана 0-40. Цвети изкара топката в аут при първите два брейкбол, но след това Саснович предаде гейма си с двойна грешка.

4-1 – С ас Цвети поведе с 40-0, Саснович спечели следващите две точки, но до пробив не може да стигне.

4-2 – Пиронкова поведе с 15-40, но пропусна двете точки за пробив след бекхенд в мрежата и уинър на Саснович. В крайна сметка беларускинята сложи точка на гейма с неспасяема къса.

5-2 – Българката спечели подаването си на 15 и се доближи на гейм от победата.

6-2 – Пробив, сет и мач за Пиронкова! Геймът мина през дюс, Цвети пласира уинър от бекхенд по диагонала за мачбол, след което Саснович сгреши от форхенд и мачът приключи.