Гледайте на живо: Цветана Пиронкова – Барбора Стрицова 4-6 3-6

Гледайте на живо: Цветана Пиронкова - Барбора Стрицова 4-6 3-6

Цветана Пиронкова започва участието си в основната схема на турнира в Дубай, а съперничка на българката в първия кръг ще бъде чехкинята Барбора Стрицова. Мачът започва малко след 12:00 ч. наше време на корт №1 и ще може да се наблюдава от линковете в TennisKafe.com.

Пиронкова се класира за основната схема от квалификациите, като в последния кръг надделя над Ана-Лена Фрийдзам в три сета.

Линк 1 I Линк 2 I Линк 3

Цвети води с 3-1 победи на Стрицова, срещу която игра за последно миналата година в Сидни и я победи с 6-4 6-1. Чехкинята е №41 в световната ранглиста, а най-предното ѝ класиране е отпреди година, когато проби до Топ 20.

Коментари на живо:

11:15 ч. Букмейкърите оценяват поравно шансовете на Цвети и Стрицова. И за двете коефициентът е 1.83.

11:20 ч. Ако първата ни ракета запише победа, във втория кръг ще играе с Юлия Гьоргес, която в понеделник надделя над Светлана Кузнецова.

1-0 – Мачът започна със сервис на Пиронкова, която поведе с 40-15, но продължително разиграване завърши с аут на българката, а след това Стрицова направи хубав ретур за дюс. С добър сервис Пиронкова отрази брейкбол, а малко по-късно се справи с още един. След намеса на мрежата Стрицова стигна до нов шанс, но отново не успя. В крайна сметка Пиронкова все първия гейм.

2-0 – Пробив! С помощта на мрежата при агресивен ретур Цвети стигна до 15-40 и при втората точка за пробив Стрицова не успя при опита си за къса топка.

2-1 – Пробив! Стрицова подходи агресивно и на свой ред стигна до брейпойнт, при който Пиронкова изкара форхенда си в аут.

2-2 – Чехкинята спечели подаването си и изравни геймовете в сета.

3-2 – С успешна атака на мрежата Стрицова поведе с 0-30, а след форхенд по обратния диагонал в аут на българката, тя отново трябваше да спасява брейкболи. Последваха три грешки от ракетата на Стрицова и геймът свърши без пробив.

3-3 – Сервис гейм на нула за чешката тенсистка.

3-4 – Пробив! Стрицова пробива отново, като даде само точка на първата ни ракета.

3-5 – Оспорван гейм, който чехкинята спечели на 30 и Цвети ще сервира за оставане в сета.

4-5 – Стрицова пропусна смач на опразнения корт при 30-30, но след като геймът премина през дюс, чехкинята достигна до първия си сетбол. Здравата битка продължи и след още един пропуснат сетбол, Цвети удържа.

4-6 – Сет за Стрицова! Чехкинята комфортно затвори първата част с гейм на нула.

0-1 – Пробив! Стрицова поведе с 0-40 и с печеливш ретур по обратния диагонал поведе с пробив на старта на втория сет.

0-2 – Барбора поведе с 40-0, допусна двойна грешка, но с форхенд по късия диагонал затвърди пробива.

1-2 – Българката атакува мрежата и поведе с 40-30, но след това не можа да намери очертанията на корта. С хубав сервис по правата Цвети удържа подаването си.

1-3 – Сервис гейм на нула за Стрицова.

1-4 – Пробив! Пиронкова изкара бекхенда си в аут за 30-40, а след форхенд уинър Стрицова поведе с още един пробив.

2-4 – Пробив! С атака от форхенд Цвети стигна до точка за връщане на пробива, но опонентката ѝ подходи офанзивно и се спаси. При втория обаче Пиронкова размина на мрежата чехкинята и намали пасива си.

2-5 – Пробив! Отново труден сервис гейм за Пиронкова, която на свой ред беше размината на мрежата и загуби подаването си.

3-5 – Пробив! Чехкинята сервираше за мача – загуби първите две точки, след което изравни, но Цвети стигна до брейкпойнт и след грешка на Стрицова пробивът стана факт.

3-6 – Гейм, сет и мач за Стрицова! Цвети допусна да изостане с 0-40 и при третия мачбол Стрицова спечели мача.