Гледайте на живо: Цветана Пиронкова – Сара Ерани 6-3 6-2

Гледайте на живо: Цветана Пиронкова - Сара Ерани 6-3 6-2

Цветана Пиронкова започва участието си на Ролан Гарос с мач срещу италианката Сара Ерани. Цвети и Ерани са се срещали три пъти, като българката има един успех.

Линк 1 I Линк 2 I Линк 3

Съперничеството им започва в Бризбън през 2009-а, когато българката губи със 7-6(3) 5-7 3-6. През 2014-а в Сидни нашето момиче спечели със 7-6(2) 6-3 по пътя си към титлата. През тази година в Катар Ерани победи с 1-6 7-5 6-3.

Коментари на живо

1-0 – Цвети взе откриващия гейм, който премина през дюс.

2-0 – Пробив! Чудесно начало за Цвети, която пробива на нула във втория гейм.

3-0 – Пиронкова затвърждава след гейм, в който даде само една точка на италианката.

3-1 – Първи гейм за Ерани.

4-1 – Цвети спечели на нула подаването си.

4-2 – Ерани на свой ред отговори с гейм на нула.

5-2 – Оспорван гейм, но Пиронкова удържа на 30 и е само на един гейм от спечелването на първия сет.

5-3 – Ерани се задържа в сета, но сега българката ще сервира за спечелването му.

6-3 – Сет за Цвети! Българката успя от петия си сетбол.

1-0 – Пробив! Най-доброто начало за Пиронкова на втория сет!

1-1 – Пробив! Италианката си върна брейка след продължителен гейм.

2-1 – Пробив! Трети пореден пробив. Цвети приключи този дълъг гейм с форхенд уинър.

2-2 – Пробив! Българката отново не можа да задържи аванса си и резултатът пак е равен.

3-2 – Пробив! Цвети поведе с 15-40, но италианката отрази първия брейкбол. При втория обаче бекхендът по правата на италианката не намери очертанията на корта.

4-2 – Отличен първи сервис, а малко по-късно двете показаха отлична защита, но Цвети заби смаш уинър в близост на основната линия за геймбол, от който се възползва.

5-2 – Пробив! Геймът започна с бекхенд уинър на Цвети, последва бекхенд в мрежата на Ерани. Мрежата помогна на българката и тя стигна до два поредни брейкбола. Ерани отрази първия, но при втория Цвети прати форхенда си върху основната линия и спечели разиграването.

6-2 – Гейм, сет и мач за Цвети! Пиронкова поведе с 40-30, но бекхендът ѝ излезе в аут.След намеса на мрежата тя стигна до втори мачбол, при който отново сбърка от форхенд. При третия мачбол Ерани направи неспасяема къса. При следващия обаче бекхендът на Ерани не премина над мрежата.