Гледайте на живо: Цветана Пиронкова – Агнешка Радванска 2-6 6-3 6-3

Гледайте на живо: Цветана Пиронкова - Агнешка Радванска 2-6 6-3 6-3

Цветана Пиронкова започна по перфектен начин доиграването с Агнешка Радванска и с шест поредни гейма обърна втория сет от 0-3. Така при 2-6 6-3 предстои решителна част, за да бъде излъчена четвъртфиналистката. Дъждът обаче отново прекъсна мача. Българката вече подобри най-доброто си постижение на Ролан Гарос и се класира за осминафиналите на надпреварата след три чисти победи във френската столица.

11match Lenglen: Ц. Пиронкова – А. Радванска

Ето и как се развиха нещата преди два дни:

0-1 – Пиронкова започна агресивно и след атака към мрежата поведе с 30-15 на сервис на Радванска, която направи 30-30 с брилянтна къса. Цвети пропусна шанса да размине световната №2 на мрежата, но с два мощни бекхенда матира Ага и резултатът стана 40-40. Пиронкова си осигури брейкбол с прекрасен ретур, само че полякинята временно елиминира опасността. След още няколко равенства, Радванска все пак затвори този 8-минутен откриващ гейм и поведе в резултата.

0-2 – Пробив! – Щастлив рикошет даде на Радванска първата точка след дълго разиграване, но Пиронкова грабна следващата с прекрасна къса топка. И този гейм мина през 40-40, само че Радванска стигна до брейкбол, който Цвети сама реализира с форхенд на повече от метър в аут.

1-2 – Пробив! – Този път Цвети стигна до точка за връщане на пробива и не сбърка – 1-2!

1-3 – Пробив! – Пиронкова отново пласира перфектна къса, за да отрази брейкбол, само че Радванска стигна до втори с гръмотевичен ретур. Цвети заличи и него, а световната №2 видимо започваше да се изнервя. Пиронкова се добра до геймбол и след изтощителна размяна от основната линия просто трябваше да вкара топката в опразнения корт, но изкара форхенда си в аут. Радванска получи четвърти шанс да поведе с 3-1 и след грешка от бекхенд на Пиронкова спечели този 11-минутен гейм.

1-4 – Нови два удара в аут на Пиронкова и Радванска повежда с 4-1.

1-5 – Пробив! – Пиронкова пробва поредна къса, само че Радванска имаше готов отговор с подсечен удар на линията за 30-40. Цвети отрази този брейкбол, но световната №2 сполучи при втория си опит и поведе с 5-1.

2-5 – Пробив! – Цвети не се предава! Българката бързо направи 0-40 и при втората възможност пласира брутален ретур уинър от бекхенд.

2-6 – Пробив и сет за Радванска! – За съжаление, Пиронкова не успя да удържи подаването си и след третия пореден пробив сетът отива на сметката на Радванска.

2-6 0-1 – Радванска потегля във втория сет с рутинен сервис гейм.

2-6 0-2 – Пробив! – Пиронкова се върна от 15-40, само че Радванска матира първата ни ракета с нова къса и мощен уинър на брейкбола.

0-3 – Световната №2 спечели бързо подаването си и затвърждава за 3-0. В този момент играта е прекъсната заради дъжд.

Доиграването започва

1-3 – Доиграването започна с продължителен гейм, в който Пиронкова успя да вземе първо свое подаване.

2-3 – Пробив! С форхенд уинър по обратния диагонал Цвети изравни за 30-30, а после с невероятен минаващ удар се добра до точка за връщане на пробива. Последва продължително разиграване, в което Радванска успя да се пребори за дюс. И късметът бе на страната на полякинята след това, след като с топка на линията наниза ас. Пиронкова обаче не се предаде и си върна брейка.

3-3 – Устремът на Цвети продължи с трети пореден гейм на сметката ѝ. Българката пласира бекхенд уинър за 40-15, след което получи и помощ от мрежата и затвори подаването си.

4-3 – Пробив! Цвети принуди Радванска да сбърка при 30-30, атакувайки агресивно втория ѝ сервис, след което отново дочака грешка на полякинята.

5-3 – Цвети печели пети пореден гейм. И то на нула! На един е от изравняването на сетовете.

6-3 – Пробив и сет за Цвети! При 15-40 Цвети отговори с нов светкавичен ретур, а после с минаващ удар от бекхенд стигна до равенство. Радванска сбърка къса и нашето момиче имаше сетбол. И българката успя! Всичко започва от начало.

За съжаление мачът е прекъснат отново. След над 2 часа изчакване двете отново ще излязат на корта.

1-0 – Решителният сет започна с две грешки на българката, но малко по-късно с отличен сервис по правата стигна до 30-30, а после с удар на линията и до геймбол. Ага сбърка къса и нашето момиче продължава серията си от 7 поредни гейма.

2-0 – Пробив! Цвети стигна до 15-40, но прибърза и пресили форхенд по късия диагонал, а после скъса кордаж и изкара сечен форхенд в аут. Тя получи нов шанс след двойна грешка и този път се възползва.

3-0 – Геймът започна с двойна грешка, но българката не позволи Радванска да направи обрат и задържа аванса си, печелейки девети пореден гейм.

4-0 – Пробив! Радванска получи медицинска помощ заради проблеми с дясната китка, след което геймът започна. Цвети се възползва и поведе с 0-40 и след бекхенд в аут на световната №2 пробивът стана факт. Десети пореден гейм за Пиронкова.

4-1 – Пробив! Цвети загуби първите две точки, но след това се пребори и изравни. Завърши с мощен бекхенд по диагонала и стигна до геймбол, но полякинята показа борбеност и с отличен минаващ удар стигна до дюс, а след това и до брейкбол. Мрежата повдигна топката и Ага завърши точката.

4-2 – Радванска стабилизира играта си и спечели подаването си на 15.

5-2 – Цвети поведе с 40-30, но Ага показа търпение и отлична защита, за да изравни. Със смаш Пиронкова стигна до нов геймбол, от който се възползва след непредизвикана грешка на съперничката си.

5-3 – Сервис гейм на нула за Радванска.

6-3 – 40-15 и удар в аут на Цвети. При втория успя.