Гледайте на живо: Цветана Пиронкова – Каролине Возняцки 3-6 4-6

Вече видяхме една българска победа на Корт №2 днес, след като Григор Димитров не остави шанс на Маркос Багдатис, а ред е в действие да видим и най-добрата ни тенисистка Цветана Пиронкова.

Първата ни ракета излиза срещу бившата №1 Каролине Возняцки  в последния двубой от програмата, като мачът започва веднага след края на мъжкия сингъл Милош Раонич – Михаил Южни.

В преките двубои датската тенисиста води с 4-0 победи, като последният й успех датира от 2012 г. на Турнира на шампионките. Возняцки има и победа на трева от 2008 г. в Ийстбърн.

До втори кръг в тазгодишното издание на Уимбълдън Цвети стигна, след като отстрани Сара Ерани, докато Каролине преодоля Тима Бабош.

Мачът между двете може да гледате чрез линковете на TennisKafe:

Линк 1 I Линк 2

Коментари на живо:

1-0 – Цвети започна убедително и взе първите три точки в мача след добро сервиране за 40-0. След това допусна две непредизвикани грешки, но от третия геймбол успя след неточност от ракетата на Возняцки.

1-1 – Пиронкова показа добра защита в първите две точки, но не успя да вземе нито една от тях, след което Возняцки стигна до 40-0 с добър сервис, а геймът приключи с ретур в аут на българката.

1-2 – Пробив! Българката поведе с 30-0, след което Каролине си подготви спечелването на точката с добър ретур, а после с излизане на мрежата направи 30-30. С мощни форхенди датчанката достигна до първа точка за пробив в мача, след което Цвети изкара в аут удар над глава.

2-2 – Пробив! Със смач Цвети дръпна с 15-30, след което Возняцки заби форхенд в мрежата за 15-40. С добър сервис датчанката отрази първия брейкбол, но на втория сбърка от основната линия и резултатът отново е равен.

3-2 – Българката загуби първата точка, след което пласира бекхенд уинър. Със силен сервис дръпна с 30-15, но после се стигна до равенство. С атака на мрежата Пиронкова си осигури геймбол, а датчанката изкара къса и геймът приключи.

3-3 – Много оспорван гейм, в който Пиронкова стигна до нова точка за пробив, но Возняцки удържа подаването си.

3-4 – Пробив! Гейм, изпълнен с грешки на нашето момиче. Возняцки се добра до 15-40 и проби отново с бекхенд уинър.

3-5 – Без особени трудности Возняцки удържа подаването си на 15 и Пиронкова ще сервира за оставане в сета.

3-6 – Пробив и сет за датчанката. Пиронкова остана с 0-30, след което блесна с отлична къса. Последва обаче бекхенд в мрежата и бившата №1 в света имаше два сетбола. Всичко приключи с форхенд уинър.

0-1 – Возняцки открия втория сет с гейм на 15.

1-1 – При 30-30 последва продължително разиграване, в което с мощни удари Возняцки стигна до нов брейкбол. При още едно дълго разиграване форхендът на Цвети бе отсъден в аут, но се оказа, че е на линията. С хубав сервис и ретур в мрежата се стигна до дюс, а малко по-късно Пиронкова удържа.

1-2 – Цвети поведе 15-0, а в следващата точка разгада къде датчанката ще пласира волето си и я наказа с форхенд пасинг шот от движение. Каролине намали на 15-30, а после опитът на Пиронкова да търси късия диагонал от ретур се оказа неуспешен. В следващото разиграване българката пресили форхенд от удобна позиция, но после се поправи с уинър по правата – дюс. Бившата №1 продължи да среща трудности, но така и не се изправи пред брейкбол и накрая затвори частта.

1-3 – Пробив! Возняцки взе първата точка с впечатляващ бекхенд уинър по правата през високата част на мрежата, а после продължи да е прецизна и поведе 40-30, като нужда от нова покана нямаше.

2-3 – Пробив! Датската тенисистка започна гейма с проблеми с началния си удар, а при 15-15 пробва да е малко по-агресивна, но заби форхенд в мрежата. В следващата точка игра на втори сервис, а с втория си удар в разиграването форхендът й отново намери мрежата – 15-40. На първия брейкбол подсигуреният сервис по диагонала от дюс полето свърши работа, но последва най-дългото разиграване в мача досега, а последният 20-и удар бе бекхенд в аут на Каролине.

3-3 – Пиронкова дава на опонентката й да разбере, че мачът е далеч от края си. При 30-15 Возняцки игра отлично стоп воле на мрежата, а после и пробва лоб, който обаче бе посрещат от смач на българката. Цвети се възползва от втория си геймбол и изравни.

3-4 – Возняцки малко уби импулса на Пиронкова със сервис гейм на нула.

4-4 – Пиронкова изостана 0-15 след първата си двойна грешка в мача, а в следващото разиграване Возняцки имаше цялата заслуга, след като извадена от баланс и от дъното на корта пласира пасинг шот от движение, който заслужи адмирациите дори на Пиронкова. Българката обаче не се трогна и обърна до 40-30, но на геймбола пласира форхенд в мрежата. В следващата точка Цвети потърси правата от форхенд, но сантиметри я разделиха от целта. Пиронкова отрази скрития мачбол, а после пропиля геймбол с нова двойна грешка – дюс, но накрая изравни.

4-5 – При 30-15 Возняцки пласира форхенд уинър по обратния диагонал, а на геймбола Пиронкова прати ретур в аут.

4-6 – Пробив! Победа за Каролине Возняцки! Пиронкова изостана 30-40, а на мачбола изкара форхенд в аут.