Гледайте на живо: Цветана Пиронкова – Слоун Стивънс 6-2 6-1

Гледайте на живо: Цветана Пиронкова - Слоун Стивънс 6-2 6-1

Цветана Пиронкова ще играе със Слоун Стивънс в третия кръг на Ролан Гарос, а срещата е трета в програмата на Корт №1 днес и ще започне след края на двубоя между Кей Нишикори срещу Фернандо Вердаско.

Това ще е четвърти мач между Цвети и американката, като българката няма победа, а последната им среща бе на същата фаза на Ролан Гарос миналата година – 6-4 6-1 за Стивънс. През 2016-а световната №22 има три спечелени титли – oт клея в Чарлстън и от твърдите кортове в Акапулко и Оукланд.

Линк 1 I Линк 2 I Линк 3

16:50 – Според букмейкърите Стивънс е фаворит за победата с коефициент 1.25. Успех за българката се оценява с 4.00.

16:55 – Пoбедителката от този мач ще играе с Агнешка Радванска или Барбора Стрицова.

Коментари на живо:

0-1 – Пробив! Мачът започна със сервис на Пиронкова и след сълбока топка на Стивънс, Цвети сбърка и се стигна до 15-40. След третата непредизвикана грешка на българката пробивът стана факт.

0-2 – След две поредни грешки на Стивънс стана 30-30, но американката повече не сбърка и затвърди.

1-2 – Геймът започна с хубава къса на Цвети, последва отличен първи сервис по правата, форхенд и бекхенд в аут на Слоун ии геймът свърши.

2-2 – Пробив! Стивънс започна да греши много и изостана с 0-40, а след нов удар в аут Цвети върна пробива.

3-2 – Пиронкова подходи агресивно, поведе с 40-0 и със сервис уинър записа 12-а поредна точка на сметката.

4-2 – Пробив! Отличен ретур и 0-40, Цвети притисна съперничката си и я накара да сгреши и поведе с пробив на нула.

5-2 – Цвети сложи край на серията си от 18 точки с двойна грешка. Това обаче не ѝ попречи да си вземе гейма.

6-2 – Пробив и сет за Пиронкова! С невероятен ретур от форхенд по обратния диагонал Пиронкова стигна до 15-40 и след нова грешка на Ствънс сетът свърши.

1-0 – Рециталът на Цвети продължава с нов гейм на нула, в който наниза и два аса.

1-1 – Със светкавичен уинър и двойна грешка на американката Цвети поведе с 15-30. Стивънс обаче взе следващите две точки, осигурявайки си геймбол, но последва нейна грешка и дюс. В крайна сметка Слоун Стивънс записва първи гейм след 7 поредни за българката.

2-1 – Цвети поведе с 40-15 и с убедителна игра спечели подаването си.

3-1 – Пробив! Ретур уинър, последван от бекхенд уинър по правата на Цвети. Американката обаче изравни, но последва нова грешка за Стивънс. Цвети се защити отлично и изчака грешка на анериканката при смаш.

4-1 – След мощна продължителна размяна българката поведе с 40-0, но при първия геймбол Стивънс пласира неспасяем бекхенд по правата. При втория обаче с отлична комбинация Цвети завърши гейма.

5-1 – Пробив! Бекхенд в мрежата на американката и 15-40 за Пиронкова. Стивънс отрази и втория брейкбол, но битката продължи и се стигна до нов шанс за брейк. Този път пробивът стана факт.

6-1 – Гейм, сет и мач за Пиронкова! Цвети поведе с 40-0 и с нов бомбен сервис победи.