Васил Димитров и Велизара Филева спечелиха титлите от държавното първенство до 14 г.

Васил Димитров (ТК „15:40“) и Велизара Филева (ТК „Албена“) спечелиха титлите на сингъл на държавното лично първенство до 14 г. „DEVIN CUP“, което се проведe на ТК „15-40“.

Състезателят на ТК „15:40“, който бе поставен под №1 в надпреварата, победи на финала седмия Вилислав Бонев („Тангра 95”) с 6-4, 6-4. Tенисистката от ТК „Албена“, която беше под №3 в схемата на първенството, спечели срещу поставената под №1 Даниела Димитрова (ТК „Виа Тенис Стар“) с 2-6, 7-5, 6-3. Финалистите бяха наградени от генералния секретар на Българската федерация по тенис – Катерина Генова.

В петък станаха ясни и шампионите на двойки – Лилия Димова (ТК „Димитровград“) и Елена Кралева (ТК „Авеню“), които на финала победиха Велизара Филева (ТК „Албена“) и Дария Радулова (ТК „Августа Траяна“) с 6-2, 6-2, а Антъни Генов (ТК „15:40“) и Веселин Киселков (ТК „Авеню“), които се наложиха над Васил Димитров (ТК „15:40“) и Денислав Проданов (ТК „Свиленград“) – 6-4, 4-6 [10:8].