Виктория Томова се класира на четвъртфинал в Дубай, предстои мач с Ерани

Виктория Томова се класира за четвъртфиналите на турнира на твърди кортове в Дубай, който е с награден фонд $100 000 и гостоприемство.
Първата ракета на България елимиинира поставената под №4 Катерина Козлова (Украйна) със 7:6(6), 5:4 и отказване на съперничката. В първата част двете тенисистки си разминиха по четири пробива за да се стигне да тайбрек.
В него Томова успя да заличи пасив от 2:5 и 5:6 за да спечели с 8:6 точки за 63 минути игра. Втората част започна великолепно за Виктория, която поведе с 3:0 след два пробива. Козлова, която е №87 в света успя да изравни резултата до 3:3. Последва размяна на нови пробиви за 5:4 в полза на Томова.
При този резултат украинката се предаде и не довърши мача. За място на полуфиналите Виктория Томова ще играе срещу италианката Сара Ерани.
За класирането си на четвъртфинал Томова заработи 28 точки за световната ранглиста.