За 11-часовия мач всички знаем. А за 29-минутното РАЗИГРАВАНЕ?

Ако вятърът ви отвее в комплекса „Уимбълдън“, задължително се разходете до корт №18. На пръв поглед съоръжението не е нищо особено. Даже напротив. Не би останал спомен в съзнанието ви, ако не е историческото събитие, което се случи на него преди 7 години.

През 2010-а Джон Иснър и Никола Маю изиграха най-дългия мач в тениса, който продължи 11 часа и 5 минути и завърши при резултат 70-68 за американеца в решителния пети сет.

Двубоят започна в 18:13 ч. местно време на 22 юни, но бе прекъснат три часа по-късно (21:07 ч.) заради тъмнина.

На следващия ден двамата излязоха на корта в 14:05 ч., а в 17:45 ч. официално подобриха рекорда за най-продължителен мач в историята. В 21:09 ч. срещата отново бе прекъсната заради мрак при 59-59 гейма и развръзката й остана за третия ден.

Играта бе подновена отново на 24-ти в 15:40 ч., а Иснър реализира мачбола си в 16:47 ч.

Финалният сет продължи точно 8 часа и 11 минути и само той е по-дълъг от втория най-продължителен мач в историята.

Двамата счупиха редица рекорди и нанизаха по над 100 аса, а 11-часовият маратон е постижение, което едва ли някога ще бъде подобрено.

В аналите на женския тенис обаче също е записан изумителен рекорд.

На 24 септември 1984 г. Вики Нелсън и Джийн Хепнър правят разиграване от 643 удара, което продължава 29 минути. Нелсън е под №93 в ранглистата, а Хепнър – 172-а.

ПРОЧЕТЕТЕ ЦЯЛАТА СТАТИЯ В WEBCAFE

Уимбълдън идва в София. Нека заедно да гледаме финала на лидерите в мъжкия сингъл тази неделя, в 16 часа. Sportcafe организира гледането заедно с любимата тенис бира Stella Artois, която за четвърта поредна година е официален партньор на турнира. Домакин отново ще бъде азиатският ресторант и бар SASA – Радисън. Екипът на Stella Artois е подготвил интересни игри и награди за най-отдадените познавачи на тениса. Тъй като местата са ограничени, молим желаещите да се включат в събитието да ни пишат на адрес [email protected], за да предупредим домакините за приблизителната бройка гости.