Костова загуби тричасова битка в квалификациите на Ролан Гарос

Ролан Гарос, II кръг на квалификациите
Елица Костова – Су Йон Ян 6-2 4-6 5-7

Елица Костова се бори до предела на физическите си сили, но макар да спаси 3 мачбола, загуби тричасовата битка с корейката Су Йон Ян с 6-2 4-6 5-7 и отпадна във втория кръг на квалификациите на Ролан Гарос. По този начин и третата ни представителка в пресявките в Париж вече е извън турнира. Българското участие при жените продължава с Цветана Пиронкова, която очаква жребия си за основнаха схема.

Колкото до днешния двубой, пет от осемте гейма в откриващия сет бяха пробиви, а Костова се ориентира по-добре в хаоса на началните минути и фиксира резултат 6-2 на таблото. Втората част започна с разменени брейкове, но корейката, която е №125 в света удари отново за 4-3. Костова се задържа дълго в следващото подаване на съперничката си и в крайна сметка го спечели, само че отново не удържа собствения си сервис и предаде сета с 4-6.

Българката отново се намери в ролята на догонваща в решаващия сет, където Ян поведе с 5-3. При 4-5, Костова просто отказа да се предаде и отрази три мачбола в ужасно дълъг гейм, успявайки да изравни резултата до 5-5, когато часовникът отброяваше три часа от началото на мача.

Този гейм обаче коства твърде много усилия на българката, която спечели само една точка от следащите осем и регистрира поражение с 6-2 4-6 5-7.