Пиронкова продължава да мачка в Бирмингам

Aegon Classic Birmingham, 2-и кръг

Цветана Пиронкова – Ирина-Камелия Бегу 6-3 6-3

Цветана Пиронкова се класира на четвъртфинал в турнира Aegon Classic Birmingham след успех над коравата румънка Ирина-Камелия Бегу с 6-3 6-3. Това е пета поредна победа на българката в Бирмингам, след като тя премина през три кръга квалификации. Цвети ще спори за място на полуфинал с победителката от двубоя Хедър Уотсън – Барбара Стрицова.

Пиронкова започна отлично двубоя и проби още в първия сервис гейм на Бегу. Българката набързо дръпна в резултата с 3-0 гейма.

В следващите минути румънката изпитваше сериозни затруднения в сервис геймовете си, докато Пиронкова профучаваше през своите без дори да загуби точка. До двоен пробив все пак не се стигна и при 5-3 Цвети получи възможност да сервира за сета.

Ракета №1 на България изостана с 0-30, а после трябваше да спасява и брейкбол, но въпреки това успя да затвори частта с 6-3.

Вторият сет стартира отлично за Пиронкова и тя поведе с 2-0 гейма благодарение на ранен пробив. Бегу обаче навакса изоставането и изравни за 2-2.

Българката отново започна да доминира на корта и поведе с 4-2. Двете си спечелиха следващите сервис геймове и резултатът стана 5-3, въпреки че Ирина-Камелия отново трябваше да спасява брейкбол.

Пиронкова получи първия си мачбол още в следващия гейм при подаване на Бегу и след 1 час и 10 минути игра пловдивчанката постигна поредния си успех.

Tenniskafe.com предупреждава, че модераторите на сайта трият коментари, които съдържат обидни квалификации, нецензурни думи, обиди по расов, етнически, религиозен, полов или сексуален признак, както и коментарите, които са на латиница. Не се допускат коментари, които съдържат спам, както и такива с главни букви. Не се допускат опити за реклама без знанието и разрешението на администраторите на сайта.