Победа и загуба за българките в Будапеща

Виктория Томова започна с победа участието си на турнира с награден фонд 100 000 долара в Будапеща. 21-годишната българка спечели с 6:1, 7:6 (3) срещу поставената под номер 3 в основната схема Виктория Голубич от Швейцария. Диа Евтимова пък загуби с 0:6, 4:6 от румънката Кристина Дину за 58 минути.

Томова записа шеста поредна победа, след като при последното си участие триумфира на турнира в Сегед, Унгария. Днешният успех ще й донесе 13 точки за световната ранглиста, в която заема 240-о място. За нея това бе втора победа на турнир от такъв ранг. Следващата съперничка на софиянката е Арина Сабаленка от Беларус.

Вики започна отлично двубоя, въпреки че трябваше да спасява три възможности за пробив в третия гейм. Тя ги отрази и постигна пробив в следващия. След пет поредни гейма в нейна полза тя затвори първия сет с 6:1 след половин час игра. Втората част започна по същия сценарий. Томова проби в първия гейм, а по-късно поведе с 5:1. Когато се очакваше тя да стигне до крайния успех, съперничката й започна да оказва по-сериозна съпротива. Голубич успя да се върне в мача и да изравни за 5:5. Двете си размениха по един пробив преди да се стигна до тайбрек, в който Виктория успя да надделее.

Диа Евтимова, която първа от българките излезе на корта днес, не успя да вземе гейм в първия сет срещу румънката Кристина Дину. Във втората част тя оказа по-сериозна съпротива и сетът бе равностоен, но българката отстъпи с 4:6. Тя си осигури една точка за световната ранглиста, а по-късно днес започва участието в турнира на двойки.