Томич отмъсти на Нишикори в Бризбън, Раонич не се затрудни с Пуи

Brisbane International, четвъртфинали
Бърнард Томич – Кей Нишикори 6-3 1-6 6-3

Бърнард Томич показа страхотна комбинация от агресивен и ефективен тенис и заслужи първа победа в три мача над Кей Нишикори с 6-3 1-6 6-3 на четвъртфинал в Бризбейн. По този начин австралиецът си отмъсти за поражението от световния №8 на същото стъпало в миналогодишното издание на турнира.

Томич влезе трудно в двубоя и още второто му подаване се превърна в изтощителна битка с 16 разигравания, в която той се измъкна от три брейкпойнта. Австралиецът проби решително за 5-3, след което заличи точка за рибрейк на Нишикори с ас и успя да затвори сета с 6-3 след 41 минути качествен тенис на висока скорост.

Кей се върна в битката след почивката като този път той беше играчът, който се възползваше от шансовете си, след като проби два пъти и спаси 4 брейкбола, за да изравни сетовете с 6-1. Томич удари първи в решителната част и изкова аванс от 2-0, но Нишикори веднага взе подаването на съперника с уинър на линията. Томич обаче използваше страхотно ширината на корта в следващия гейм на японеца и с впечатляващи къси диагонали отново проби за 3-1.

До края на двубоя австралиецът сервираше уверено и се зарадва на седмата си победа над тенисист от Топ 10 точно, когато часовникът отброи 2 часа от началото на мача. Томич изглеждаше наистина изтощен след края на срещата, но утре го чака още един сериозен тест – полуфинал срещу Милош Раонич, който мина рутинно с 6-4 6-4 през Лука Пуи.

Канадецът загуби едва три точки на свой сервис в целия първи сет и с един пробив за 2-1 го затвори безпроблемно с 6-4. Пуи намери начин да стигне до брейк на старта на втората част, но Раонич бързо изравни за 2-2. Милош проби още веднъж за 4-3 и демонстрира обичайната си стабилност от линията за начален удар до крайното 6-4 6-4.