5 ключови фактора за триумфа на Стивънс

5 ключови фактора за триумфа на Стивънс

Слоун Стивънс сътвори истинско чудо на US Open и вдигна трофея, след като се върна в игра едва в началото на юли, а преди това прекара цели 11 месеца извън корта заради контузия. Нещо повече – световната №83 сгази Мадисън Кийс на финала с 6-3 6-0 за едва 62 минути, а преди това повали и съпернички като Винъс Уилямс, Доминика Цибулкова и Роберта Винчи.

Стивънс превърна финала в демонстрация на класа и в следващите редове ще ви предложим петте ключови фактора за категоричния успех на Слоун:

  1. Спокойствие и зрялост на корта – Стивънс показа, че е успяла да подходи към финала, като към възможност, а не като към огромна отговорност, която лежи на плещите й. Слоун не се поставяше под допълнително напрежение, търсейки изненадата във всяка една точка и контролираше емоциите си по перфектен начин. От другата страна на мрежата, Кийс влезе в ролята на фаворитка, което я хвърли в море от несигурност. Мадисън сякаш виждаше победата като необходимост и това я изтощи психически.
  2. Вариативност – Играта на Стивънс може много по-лесно да бъде адаптирана към моменти на максимално напрежение. Самата Слоун успя да намери баланса между премерения риск и това, да не изглежда пасивна в разиграванията. Световната №83 стоеше близо до основната линия, използваше интелигентно подсечения бекхенд и си отваряше интересни ъгли за отиграване на топката. Комбинацията от всичко това извади Кийс от комфортната й зона.
  3. Липсата на план от страна на Кийс – Мадисън за пореден път показа, че в играта й просто липсва план „Б“. Постоянното търсене на мощните уинъри е философия, която изведе Кийс до елита на женския тенис, но когато нещата за нея не вървят в даден мач, тя рядко е способна да го обърне. Кийс така и не успя да намери ритъма в представянето си и да заиграе с повече увереност срещу една съперничка, която се чувстваше изключително комфортно със своя игрови план от дъното на корта.
  4. Ретурите на Стивънс – Сервисът на Кийс по принцип е огромно оръжие, което обикновено й печели много на брой лесни точки и й дава предимството в немалко други. Във финала на US Open обаче, Кийс имаше срещу себе си съперничка, която разчиташе началния й удар по брилянтен начин. Мадисън загуби половината от точките след първи сервис, което до голяма степен показва и ниската ефективност на атакуващата й игра.
  5. Балансът между уинъри и непредизвикани грешки – Той отразява всичко казано в последните четири точки. Кийс завърши мача с 18 уинъра и 30 грешки, докато Стивънс допусна само 6 пропуска и заби 10 печеливши уинъра. Слоун успяваше да поддържа едно ниво на агресия в представянето си, което накара съперничката й да се чувства некомфортно на корта. Брилятно представяне на Стивънс.

TennisKafe.com


В партньорство с Булевард България
Tenniskafe.com предупреждава, че модераторите на сайта трият коментари, които съдържат обидни квалификации, нецензурни думи, обиди по расов, етнически, религиозен, полов или сексуален признак, както и коментарите, които са на латиница. Не се допускат коментари, които съдържат спам, както и такива с главни букви (думи, фрази и изречения). Не се допускат опити за реклама без знанието и разрешението на администраторите на сайта. Модераторите не коментират причините за изтриване на постове и други модераторски намеси.
Copyright © 2020 TennisKafe.com, Тенискафе ООД, Стара Планина 3, Управител: Асен Григоров. Всички права запазени.
Created by WPH